امروز:   شهریور ۲۸, ۱۳۹۶    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
طنز
طنز
سپتامبر 2017
د س چ پ ج ش ی
« Aug    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

آرشیو مطالب در دسته بندی ‘زنان ، خشونت و ناهنجاری های اجتماعی’

از نوع دوم

1اینکه افرادی آن‌قدر از خویش و همۀ احساسات و تألمات بشری تخلیه شوند که به تاراج طبیعی‌ترین حقوق خود نه‌تنها معترض نباشند، بلکه نهایت همکاری و همراهی را نیز با آن به‌عمل آورند،عوامل متعددی را می‌توان زمینه‌ساز معرفی کرد: پایین‌بودن سواد فرهنگی و عاطفی؛ بی‌اطلاعی از مبانی و اهداف نهاد مقدسی چون ازدواج؛ نقص دانش ما از حقوق و شرافت انسانی؛ حمایت‌نکردن جامعه از زنان،قوانینی مغایر با ارزش‌ها… ادامه مطلب »

تجربه من از سقط جنین:

21762158_1844452898905977_7248293103445146838_n بدون بیحسی فرآیند انجام شد و من از شدت درد دو بار بالا آوردم و به هر شکل تموم شد و رفتم خونه. خیلی بهم مسکن داده بودن تا فردا صبحش خواب بودم. سه ماه بعد زخم واژن گرفتم و محبور به درمان شدم. تا یه مدت هم مرتب عفونت واژینال میگرفتم و آنتی بیوتیک میخوردم. یکی از سختترین خاطرات زندگیم بود. ولی بهترین تصمیمی بود که اون موقع گرفتم ادامه مطلب »

کمی آن‌طرف‌تر به نظارۀ آزادی نشستیم

7بعدازظهر شنبه ۱۱ شهریور است. روی مبل دراز کشیده‌ام و چشم‌هایم تازه گرم شده‌اند که با صدای پیغام تلگرام بیدار می‌شوم. ساناز نوشته است که عده‌ای توییت کرده‌اند که امکان خرید بلیت مسابقه ایران و سوریه وجود دارد. در سایت جنسیت تعریف شده. بلند می‌شوم و می‌نشینم. باورکردنی نیست. صدیقه می‌گوید حتماً برای زنان سوری است. من می‌گویم احتمالاً فرمالیته است؛ مثل مسابقات والیبال. همه داریم با بدبینی حرف‌های یکدیگر را تأیید می‌کنیم و مدتی می‌گذرد که بنفشه می‌نویسد «خریدم بچه‌هاااا»!…/ ادامه مطلب »

زن‌های ایرانی پشت‌درهای آزادی، عبور زنان سوری را نگاه کردند

5در حالی‌که زنان سوری با حجابی مشابه زنان ایرانی و بچه‌بغل، خود را روی صندلی‌ها جابه‌جا می‌کنند، زن‌های ایرانی هم چشم‌های خود را تنگ و گوش‌هایشان را تیز می‌کنند تا از لای نرده‌ها صدای تشویق مردانه‌ای را بشنوند که در کشورشان رساترین صداست؛ صدای زن‌ها به جایی نمی‌رسد و اگر بخواهند داد بزنند؛ تک‌جیغ‌های ممتد و پراکنده‌ای خواهد بود که نه تنها خنده مردان که استهزای هم‌جنسانشان را نیز به دنبال خواهد داشت…/ ادامه مطلب »

تجاوز به دختران معلول در پرورشگاه!

پرورشگاه قرار بوده پناهگاهی باشد برای کودکانی که خانواده آنها را نپذیرفته یا خود به پای خود از آزار نزدیکان گریخته‌اند تا در فضایی امن بزرگ شوند، اما بزرگ شدن پایان تلخی زندگی همه آنها نیست. ث. دختر ۳۰ساله‌ای است که همچون آتنا و بنیتا در دم یا طی چند ساعت تشنگی و گرسنگی به آغوش مرگ نرفته است. او چند سالی است که در یکی از مراکز نگهداری از معلولان عقب‌مانده ذهنی وابسته به سازمان بهزیستی زندگی می‌کند… ادامه مطلب »

سکوت فراگیر زنان، آتش زیر خاکستر!

زنآمارها می‌گویند ۷۰‌درصد زنانی که مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند هرگز این موضوع را گزارش نمی‌کنند! نتایج تحقیقات ملی نشان می‌دهد از میان آسیب‌هایی که به زنان وارد می‌شود ۳۸/۷‌درصد آنها مربوط به خشونت و مزاحمت است. آمارها نشان می‌دهد پرونده‌های خشونت علیه زنان در ایران افزایش پیدا کرده و دو تا ۷۰‌درصد زنان ایرانی هرگز سوءاستفاده‌هایی که از آنها می‌شود را گزارش نمی‌‌کنند… / ادامه مطلب »

«خانه خورشید» در آستانه تخریب و تعطیلی است

4خانه‌ای که زیر فشارهای ساختاری و فرهنگی، سال‌هاست با مقاومت مدیران و تلاش اعضایش به سختی سرپا مانده است این روزها حال و روز خوشی ندارد. خانه‌ای که تنها پناهگاه زنان و کودکان در معرض آسیب این منطقه بود چند روزی است که در معرض تخریب است. گودبرداری غیراصولی یک مسجد در مجاورت «خانه خورشید» ابتدا به اتاق دندان‌پزشکی و کارگاه اشتغالزایی این بنا آسیب رساند و حالا خبر می‌رسد کل ساختمان در آستانه تخریب است..لیلا ارشدمدیرعامل خانه خورشید می گوید: نمی‌دانیم چه بر سر خانه خورشید خواهد آمد…/ ادامه مطلب »

طنین سکوت: پژوهشی جامع درباره ازدواج زودهنگام کودکان در ایران/ کامیل احمدی

n00240984-tازدواج کودکان، ازدواج در کودکی و نوعی ازدواج رسمی یا غیررسمی است که در آن، فرد قبل از رسیدن به ۱۸ سالگی وارد پیمان زناشویی می‌شود. با وجودی که هر دو جنس پسر و دختر در معرض ازدواج‌های زودهنگام هستند؛ ولی دختران بیشترین قربانیان این پدیده به شمار می‌روند. در سطح بین‌المللی، ازدواج کودکان، افزون بر آن‌که یکی از اَشکال ازدواج اجباری به شمار می‌رود؛ مصداق نقض حقوق بشر و نمونه‌ای از خشونت جنسی نیز است…/ ادامه مطلب »

کسی که خشونت می‌کند باید نگران آبرویش باشد نه کسی که مورد ظلم قرار گرفته

تهمینه میلانی، کارگردان فیلم «ملی و راه‌های نرفته‌اش» معتقد است امروز خشونت در انواع مختلف افزایش پیدا کرده و نمی‌توان انتظار داشت که در برابر این خشونت سکوت کرد. وقتی از کسی که دچار خشونت خانگی شده می‌پرسیم چرا چیزی نگفتی؟ «می‌گوید از ترس آبرویم نگفتم». درحالی‌که کسی که می‌زند باید آبرویش برود نه کسی که دچار خشونت شده است! ادامه مطلب »

تجاوز به دختر ۱۶ ساله در خیابانهای تهران

روز ۱۵مرداد‌ماه امسال دختر ۱۶ساله‌ای با لباس‌های پاره و چشمی گریان به خانه رفت. او که دست و پایش می‌لرزید حادثه هولناکی را برای پدر و مادرش تعریف کرد و گفت همین که از ایستگاه متروی شهید باقری بیرون آمدم، کمی آن طرف‌تر ناگهان جوانی … از پشت با دستش جلوی دهانم را گرفت و من را کشان‌کشان به کوچه‌ای خلوت در همان نزدیکی برد. آن موقع خیابان خلوت بود و هیچ‌کس نبود که به من کمک کند. او من را داخل جویی که آب نداشت انداخت و درحالی‌که گریه می‌کردم من را مورد آزار و اذیت قرار داد… ادامه مطلب »

اثبات کودک‌آزاری مهم‌ترین مشکل

13مسائل زیادی در زمینه حمایت از کودکان و نوجوانان به ویژه در جرایمی همچون تجاوز وکودک‌آزاری باید در نظر گرفته شود. به نظر می‌رسد مهم‌ترین مشکلی که در بررسی مسئله مطرح است ادله اثبات دعواست که امکان تحقق عدالت را برای قاضی و وکیل دشوار می‌کند و علاوه بر بصیرت و دانش قضات و وکلا، به دقت نظر و جسارت بیشتر نهاد قانون‌گذاری نیازمند است../ ادامه مطلب »

تدلیس در ثبت طلاق

www.best2net.comطرح حذف نام همسر از شناسنامه ی زنان مطلقه بررسی شد

هر دم از این باغ بری می‌رسد. این مصرع، حکایت شنیدن گاه و بی‌گاه اخبار عجیب و غریب در حوزه زنان است. در روزهای اخیر نمایندگان می‌خواهند طرحی را مبنی بر حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان بررسی کنند. نگاه حذفی به پدیده طلاق می‌تواند نشات گرفته از قبح و تابو بودن طلاق در تاریخ جامعه ایرانی باشد در حالیکه سال‌های اخیر تابو بودن و ننگ بودن طلاق در حال برچیده شدن بود ولی مسوولان در حال زنده کردن این تابو هستند ادامه مطلب »

کودکی با طعم خشونت/مجازات‌های ناچیز برای کودک‌آزاری در ایران

4رئیس اورژانس اجتماعی اعلام کرد: «آمار کودک‌آزاری در ‌سال ٩۵، ٢هزار و ٧۶۵ مورد به مراکز مداخله در بحران، ١٠‌هزار و ٣٨۵ مورد به خدمات سیار و همچنین ١٣‌هزار و ٧۶۶ مورد از طریق خط تلفن ١٢٣ بوده است. همچنین استان فارس، کرمانشاه، خراسان‌رضوی و همدان بیشترین کودک‌آزاری را گزارش داده‌اند.»..مرور مطالعات و تحقیقات در حوزه خشونت علیه کودکان نشان می‌دهد خشونت جسمی، روانی و جنسی جزو مهمترین خشونت‌ها علیه کودکان هستند…/ ادامه مطلب »

«روحانی روحانی، رأی مرا پس بده!»

2نیمه‌های شب بود که از اتوبان جاده‌ی مخصوص به میدان آزادی نزدیک می‌شدم. ترافیک بیداد می‌کرد. همه‌ی اتومبیل‌ها به صف شده‌ بودند، بدون اینکه از اصل ماجرا خبری در کار باشد. سرآخر به محل واقعه رسیدم. گشت‌های ایست و بازرسی‌ با موانع فیزیکی، باندهای کناری اتوبان را بند آورده‌ بودند. پچپچه‌های مردم نیز از اینجا و آنجا شینده می‌شد: لازم نکرده کسی حریم خصوصی و یا حقوق شهروندی حسن روحانی را برایشان تعریف بکند، آنان حریم خصوصی و حقوق شهروندی را از همان اول انقلاب هم هرگز باور نداشته‌اند../ ادامه مطلب »

ختم پیاده روی برای تامین ویتامین دی به دادگاه و شکایت

sarmadوقتی کارم در بانک تمام شد دلم خواست پیاده روی کنم میخواستم کمی آفتاب به تنها قسمت های اندک بدنم که نپوشیده بودمشان بخورد تا کمی ویتامین دی جذب کنم که دکتر گفته است کمبودش را دارم ، داشتم خیابان شریعتی را به سمت پایین میرفتم که مردی با قد بلند ریشی کوتاه و کتی قهوه ایی را دیدم که از روبرویم می آمد از کنارم که رد شد گفت خانم شال از سرت افتاده توجهی نکردم دوباره باصدای بلندتر گفت خانم شالت افتاده ادامه مطلب »

آرشیو مطالب قدیمی