امروز:   اردیبهشت ۶, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آوریل 2019
د س چ پ ج ش ی
« مارس    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

آرشیو مطالب در دسته بندی ‘بند زنان سیاسی’

یاسمن آریانی تحت بازجویی و فشار توام با بدرفتاری برای اعتراف اجباری است

یاسمن آریانی و منیره عربشاهی، مادر و دختری که اواخر فروردین ماه سال جاری بازداشت شده‌اند و در زندان قرچک ورامین به سر می‌برند، با تهدید و فشار بازجویان برای اعتراف اجباری روبه‌رو هستند. یاسمن آریانی پیش از انتقال به زندان، به مدت ۹ روز در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزرا، تحت بازجویی و فشار توام با بدرفتاری برای اخذ اعترافات اجباری درباره فعالیت‌های مدنی خود قرار گرفته است… ادامه مطلب »

رضا خندان: محکومیت حبس نسرین ستوده قطعی شد

Nasrin Sotoudeh (iran-emrooz.net)همسر نسرین ستوده، وکیل زندانی می‌گوید محکومیت همسرش به ۳۳ سال حبس که طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۱۲ سال آن قابلیت اجرا دارد، قطعی شده است. رضا خندان گفت: «طبق قانون همسرم ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ رای برای اعتراض به حکم دادگاه مهلت داشت که اکنون ۴۰ روز از این تاریخ می‌گذرد و در اعتراض به روند تشکیل این پرونده و فرایند رسیدگی در دادسرا و دادگاه، همسرم به حکم اعتراض نکرد.» ادامه مطلب »

‏تولدت مبارک بانوی اردیبهشت

اول اردبیهشت روز تولد نرگس محمدی است.می گفتندکه عید به او مرخصی می دهند که ندادند. ۴سال است که بچه ها را ندیده . تلاش کرده که بر رنج های بخشی از مردم التیامی باشد در حد توان. فعلا ایام سختری با سیل داریم ، اما هر تولد نوید تغییر هم می دهد. تولد نرگس محمدی اسطوره مقاومت مبارک باد، باشد که از او پایداری در راه ارمانهایمان در راه ازادی و دفاع از حقوق بشر را بیاموزیم. روز یکشنبه اول اردیبهشت ۹۸، نیز جمعی از فعالان مدنی به منزل نرگس محمدی رفتند ادامه مطلب »

رسیدگی به اتهام‌های هنگامه شهیدی در دادگاه تجدید نظر

دادگاه تجدید نظر برای رسیدگی به اتهام‌های هنگامه شهیدی در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر برگزار شد. این روزنامه‌نگار و فعال سیاسی در دادگاه بدوی برگزار شده در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس محکوم شده است. دادگاه تجدید نظر پس از دو مرتبه تجدید وقت محاکمه، روز سه‌شنبه ۲۷ فروردین برگزار شد. اتهام‌های وارد شده به هنگامه شهیدی، افترا و نشر اکاذیب، توهین، فعالیت تبلیغی علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی است… ادامه مطلب »

مدافع حقوق زنان ویدا موحد را آزاد کنید!

برنامه‌ی نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر، که برنامه‌ی مشترک «فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر» (FIDH) و «سازمان جهانی مبارزه با شکنجه» (OMCT) است، از حبس خودسرانه و آزار قضایی خانم ویدا موحدی مدافع حقوق زنان و نخستین زنی که در اعتراض به قوانین حجاب اجباری در ایران روسری خود را در انظار عمومی از سر برداشت، مطلع شده است و از دولتمردان ایران می‌خواهد اورا فوری و بدون قید و شرط آزاد کنند و به هرگونه اقدام آزاردهنده‌، از جمله در سطح قضایی، علیه او و کلیه‌ی مدافعان حقوق زنان در ایران پایان دهند… ادامه مطلب »

آخرین وضعیت تازه نرگس محمدی، نازنین زاغری و نسرین ستوده

وکیل مدافع نرگس محمدی که اینک دوران محکومیت خود را در زندان می گذراند از موافقت مسئولان زندان و ضابطان پرونده موکلش با اعطای مرخصی استعلاجی به او خبر داد که برای اتخاذ تصمیم نهایی به دادستان تهران ارجاع شده است. بهزادی راد همچنین در خصوص اعطای مرخصی نازنین زاغری، دیگر موکلش گفته است که تاکنون تصمیمی در این باره گرفته نشده است. این وکیل دادگستری در خصوص برگزاری دادگاه تجدیدنظر نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر نیز گفت که جلسه دادگاه قرار بود در تاریخ ۲۰ فروردین برگزار شود که به خاطر عدم اعزام موکلم از زندان به دادگاه به زمان دیگری موکول شد ادامه مطلب »

دستگیری زنانی که درمترو گل می‌دادند و از حقوق برابر می‌گفتند

روسری‌هایشان را دور گردن انداخته بودند و سبدهای حصیری پر از گل در دست داشتند. در واگن‌های زنانه مترو به همه زنان و دختران حتی آن‌ها که با چادر و مقنعه نشسته بودند، گل می‌دادند، روز جهانی زن را تبریک می‌گفتند و عده‌ای از آن‌ها را در آغوش می‌گرفتند و می‌بوسیدند. هشت مارس امسال ویدئوی گل د ادن زنان در متروی تهران در شبکه‌های مجازی پر بیننده شد../ ادامه مطلب »

گلرخ ابراهیمی ایرایی آزاد شد

 گلرخ ابراهیمی ایرایی، کنشگر مدنی محبوس در زندان اوین دقایقی پیش از زندان آزاد شد. علیرغم پایان یافتن دوره محکومیت با توجه به اینکه پرونده دیگری علیه این فعال مدنی در دوره زندان مفتوح شده، با تودیع  وثیقه ۶۰  میلیون تومانی بطور موقت آزاد شد. همراه با تودیع، یعنی وثیقه ۶۰ میلیون تومانی صورت گرفته است.  لازم به یادآوری است که همسر این زندانی، آرش صادقی نیز هم اکنون در حال تحمل حبس در زندان رجایی شهر کرج است. ادامه مطلب »

الهام رسولی باغی جهت اجرای حکم احضار شد

الهام رسولی باغی، کنشگر مدنی ساکن تهران جهت اجرای حکم به دادسرای ناحیه ۳۳ اوین تهران احضار شد. خانم رسولی پیشتر توسط دادگاه تجدیدنظر تهران به پرداخت ۵ میلیون تومان جریمه نقدی بدل از یک سال حبس محکوم شده بود.این کنشگر مدنی مورخ ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ در تجمعی در اعتراض به فساد اداری در ایران در مقابل ساختمان لاستیک دنا در تهران  بازداشت شده بود ادامه مطلب »

نسرین ستوده عضو افتخاری شورای شهر پاریس شد

شورای شهر پاریس روز دوشنبه به اتفاق آرا شهروندی افتخاری نسرین ستوده، حقوقدان و فعال حقوق بشر زندانی در ایران، را تصویب کرد. در مصوبه شورای شهر پاریس که عصر دوشنبه در وبسایت این شورا منتشر شد، از قول پاتریک کلوگمن، مسئول روابط بین‌الملل در شهرداری پاریس، آمده است: نسرین ستوده برای دفاع از آزادی‌های بنیادین و حقوق زنان با دشواری‌هایی دست‌وپنجه نرم می‌کند که سرمشقی برای همه ماست. شورای شهر پاریس، به نشانه حمایت و قدردانی از شجاعت او، به خانم ستوده شهروندی افتخاری پاریس را اعطا می‌کند و خواستار آزادی فوری او می‌شود… ادامه مطلب »

صدها نفر خواهان آزادی نسرین ستوده شدند

Iran Nasrin Sotoudeh (Iran Emrooz)حدود دو هزار ایرانی و غیرایرانی متن فراخوانی را امضا کرده‌اند که در آن از جمهوری اسلامی ایران خواسته شده نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر و حقوق زنان را آزاد کند. در فراخوان یادشده گفته می‌شود که مجموعه مجازات‌های «سخت و غیرمنطقی» تعیین‌شده برای نسرین ستوده حتی در قیاس با استانداردهای جمهوری اسلامی هم «به شدت بیش از حد است» و نشان می‌دهد که «این رژیم ارزش و احترامی برای کرامت انسانی قائل نیست.» ادامه مطلب »

بیاد آریم آنان را !!!

در زندان ۹ ساله ام در۳زندان اوین ،قزلحصار و گوهردشت… زن سیاسی که  با کودک خردسالش دستگیر شده بود، برایم می گفت: هر وقت که مرا برای بازجوئی می بردند، بچه نوزادم را تک و تنها روی زمین سلول می گذاشتم و باید می رفتم. در زیر بازجوئی فقط به پسرم فکر می کردم در چه وضیعتی است و امیدوار بودم که سریع شکنجه ها به پایان رسد تا هر چه زودتر به سلول برگردم تا بتوانم کودکم را به آغوش بگیرم ادامه مطلب »

نسرین ستوده : اجازه دهید قضات دادگاه انقلاب تک نفره بازی کنند

با سلام و تبریک سال نو و اعلام مراتب تشکر خود بابت همه‌ی حمایت‌هایی که بیش از حد انتظارم بوده است، دوست دارم توضیحاتی را پیرامون رایی که توسط دادگاه انقلاب در محکومیت اینجانب صادر شده است ارائه دهم و از این فرصت استفاده کنم تا خاطر نشان سازم کلیه‌ی احکام دادگاه انقلاب با شرایطی کم و بیش مشابه صادر می‌شوند و تا روشن شود که فقدان وکیل در دادسرا و خیلی اوقات در دادگاه تا کجا حقوق متهمان را تضییع می‌کند/ ادامه مطلب »

آیا جرم خواهر من از تاراجگران بیت المال سنگین تر است؟


اقای رئیسی آیا جرم خواهر من از اختلاس گران و تاراج گران بیت المال ,عاملان فجایع کهریزک و قتل های فرزندان بی گناه مردم سنگین تر است که اقای بقایی,مشایی,مرتضوی ودیگران در مدت کوتاه بازداشت,چندین بار به مرخصی بروند و با مرخصی ایام عید آنان نیز موافقت شود, ولی نرگس محمدی بعد از بازداشت قریب به پنج سال و با وجود بیماری پدر و مادرمان و عدم تماس مرتب با فررندانش این گونه مورد تبعیض و نابرابری قرار بگیرد…/ ادامه مطلب »

جشن نوروزی سازمان عفو بین‌الملل در بروکسل به یاد زندانیان سیاسی ایران

مجری مراسم در ابتدا با نام بردن از ۶ زندانی سیاسی و عقیدتی در ایران؛ حمید بابایی، نرگس محمدی، احمدرضا جلالی، آتنا دائمی، آرش صادقی و نسرین ستوده گفت این افراد به صورت سمبلیک انتخاب شده‌اند تا توجه همگانی را نسبت به ظلمی که به کلیه زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران می‌رود جلب کنند ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی