امروز:   آذر ۲۲, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
دسامبر 2018
د س چ پ ج ش ی
« نوامبر    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

آرشیو مطالب در دسته بندی ‘کودکان جهان در آمار’

حیات مدرن برده‌داری – ٢٠٠ میلیون نفر قربانی برده‌داری مدرن و کار کودک

2سه ‌دهه پس از پایان برده‌داری سنتی و غیرقانونی ‌اعلام‌شدنِ آن ازسوی جامعه‌جهانی، برده‌داری با شکل‌وشمایلی جدید همچنان حی‌و‌حاضر است. گزارش‌ اخیر سازمان بین‌المللی کار که نهادی وابسته ‌به سازمان‌ملل است، نشان می‌دهد حدود ٢٠٠میلیون‌نفر در جهان قربانی برده‌داری مدرن و کار کودک‌اند. ./ ادامه مطلب »

«بیش از یک میلیارد کودک در جهان از خشونت رنج می‌برند»

39358563_303فهرست برخوردهای نظامی در جهان بسیار طولانی است: سوریه، یمن، عراق و افغانستان از جمله کشورهایی هستند که درگیری‌های نظامی در آنها همچنان به شدت ادامه دارند. در چنین شرایطی کودکان بیشتر از همه رنج می‌برند و در معرض آسیب هستند. سازمان امدادگر “ورلد ویژن” هشدار داده است که در درگیری‌ها همواره به امنیت کودکان کمتر توجه می‌شود…/ ادامه مطلب »

لغو کار مزدوری کودکان: رویایی همچنان دست نیافتنی

«بیش از ۱۶۸ میلیون کودک و نوجوان در سراسر جهان، به دلیل فقر و برای گذران زندگی خود و خانواده‎هایشان، ناگزیر به کار مزدوری هستند. به استناد آمارهای یونیسف و سازمان بین المللی کار، ۱۲۰ میلیون نفر از کودکان کار کمتر از پانزده سال دارند و ۸۵ میلیون نفر از آنان در بخش‌هایی کار می‌کنند که برای وضعیت جسمی و روحیشان خطرناک محسوب می‌شود؛ برای نمونه در کارگاه‌های پارچه‌بافی در بنگلادش، مزارع کاکائو در ساحل عاج، معادن طلای بورکینا فاسو؛ اشتغال در کارخانه ها، معادن، بارها، یا در مراکز خوشگذرانی و فحشا و قاچاق مواد مخدر… ادامه مطلب »

آزار جنسیتی در مدارس هند و لزوم بحث پیرامون آن

کلاس هشتم بودم که شوخی تازه‌ای در مدرسه‌مان باب شده بود. پسرها با هِرهِر کردن از ما می‌پرسیدند [۱] «?Sone ka bhaav kva hai» یا «?”What is the value of “Sone» به این معنی که «قیمت “Sone” چقدر است؟». بیشتر دخترها خیال می‌کردند «Sone» به معنی طلا است و متناسب با این برداشت جواب سؤال پسرها را می‌دادند. اما «Sone» به معنی «خوابیدن» نیز هست. بنابراین سئوال پسرها از دخترها در واقع این بود: «قیمت (خوابیدن با) شما چند است؟» ادامه مطلب »

برای همه آن‌ها که کودک یا نوجوانی در اینستاگرام دارند

Symbolbild Instagram (AFP/Getty Images/L. Bonaventure) به گفته یک مقام مسئول در امور کودکان «اینترنت برای کودکان و نوجوانان طراحی نشده است.» طبق گزارش کمیسیونر امور کودکان، که اخیرا گزارشی مفصل در رابطه با حضور کودکان در اینترنت منتشر کرده کودکان بریتانیایی سه تا چهار ساله حدود هشت ساعت و نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ ساله دست کم ۲۰ ساعت در هفته آن‌لاین هستند.

ادامه مطلب »

۷۰ سالگی یونیسف، صندوق کودکان ملل متحد

many children holding hands in a circle (UNICEF/UNI46342/Pirozzi)صندوق کودکان ملل متحد روز یازدهم دسامبر ۱۹۴۶ پس از جنگ جهانی دوم با هدف حمایت از کودکان نیازمند تأسیس شد. این نهاد بین‌المللی امروز در خدمت کودکان نیازمند در سراسر جهان است. ادامه مطلب »

هر ۷ ثانیه یک دختر زیر ۱۵ سال ازدواج می‌کند

girls-day-600x405گزارش سازمان نجات کودکان به مناسبت روز جهانی دختر منتشر شده است. بر اساس این گزارش ، هر ۷ ثانیه یک دختر زیر ۱۵ سال ازدواج می‌کند. هند، یکی از کشورهایی است که بالاترین آمار ازدواج دختربچه‌ها را دارد../ ادامه مطلب »

مرثیه برای کودک- مادران جهان

motherhoodآمار تکان‌دهنده یونیسف از ازدواج کودکان در سراسر جهان: هر سال ١۵ میلیون دختر زیر ١٨ سال در جهان ازدواج می کنند. و بیش از ٧٠٠ میلیون زن در کودکی و بیش از یک نفر از سه نفر – حدود ٢۵٠ میلیون نفر- قبل از ١۵ سالگی ازدواج کرده اند. و سالانه ٧٠ هزار مادر ١٩- ١۵ ساله بر اثر حاملگی و زایمان جان خود را از دست می دهند. اگر سن مادری زیر ١٨ سال باشد، خطر مرگ نوزاد او در اولین سال زندگی ۶٠ درصد بیشتر از مادری است که در ١٩ سالگی کودک خود را به دنیا می آورد. ادامه مطلب »

تعداد جوانان جهان هرگز به‌ اندازه امروز زیاد نبوده است

0,,17588382_303,00جمعیت جوانان جهان به یک میلیارد و ۸۰۰ هزار تن رسید. به گفته صندوق جمعیت سازمان ملل متحد افزایش شمار جوانان موجب شده تا کشورهای جهان با چالش‌های جدی در سیاست، اقتصاد و سیستم آموزشی روبرو شوند. در حال حاضر بیش از ۷۰ میلیون جوان بیکار محسوب می‌شوند و بیش از ۵۰ میلیون نفر از آنان نیز امکان فراگیری یک حرفه به صورت تخصصی را ندارند. در این میان بیش از ۳۰ میلیون دختربچه پیش از آن که به سن ۱۸ سالگی برسند، ازدواج می‌کنند. ادامه مطلب »

چرا باید یک کودک در زندان و یا موضوع بازیش زندان باشد؟

بازى کودکان قرار است به پرورش فکرى ورشد قابلیتها و استعدادهاى کودکان کمک کند, اما کودک زندانى سیاسی، آسیبهاى روحى روانیش را که در اثر زندانى بودند پدر و یا مادرش بوجود آمده است را در بازیش نشان میدهد و رویاى آزاد کردن پدر و مادرش را در دنیاى کودکانه اش در بازیش به تحقق میرساند ادامه مطلب »

کودکان محروم از تحصیل

کودکان خارج از چرخه تحصیل که سال هاست دغدغه اصلی فعالان حقوق کودک شده اند، در کارگاه ها به اشتغال جانفرسا مشغولند و در خیابان های شهر های بزرگ و کوچک برای کسب درآمد تلاش می کنند. بازگشت به مدرسه کودکان خارج از تحصیل با شعارهای صرف یا طرح های ضربتی حاصل نمی شود و تنها عدالت اجتماعی و رفاه نسبی است که فرصت تحصیل این کودکان را فراهم می کند. ادامه مطلب »

کوچولوترین دختردنیا به مدرسه رفت

شارلوت گارساید دخترک پنج ساله بریتانیایی که دچار کوتوله‌گی مادرزادی است قدش بزرگتر از یک نوزاد نیست اما او هفته گذشته به همراه همشاگردی هایی با قد عادی برای نخستین بار به مدرسه رفت و تمام دستورات پزشکی را به چالش کشید … ادامه مطلب »

رواج دخترکشی درهند

نکته‌ی قابل توجه این است که آمار این نسل کشی (دخترکشی) در شهرها بیشتر از روستاها و در بین مادران با سواد بیشتر از مادران بی‌سواد است. ایالت‌هایی که نسبت دختران به پسران در آنها به وضوح کمتر است، ایالت‌های قوی‌تری از نظر اقتصادی هستند…. ادامه مطلب »

روزانه یکهزار کودک در جهان طی سال ۲۰۰۶ به ویروس ایدز مبتلا شدند

به رغم پیشرفت‌های اخیر در جهت پیشگیری از انتقال ویروس ایدز از مادران باردار به نوزاد، آمارها نشان می‌دهد که در سال ۲۰۰۶، روزانه بیش از یکهزار کودک در سراسر جهان به ویروس ایدز آلوده شد‌ه‌اند. ادامه مطلب »

نگاهی به سن مسئولیت کیفری؛ در سایر کشورها چه می گذرد ؟

کودکان در پایین تر از سنی خاص ، جوانتر از آن هستند که مسئولیت زیر پا گذاشتن قوانین بر دوش آنها باشد . این مفهومی است ضمنی از آنچه که شاید بارها در کنوانسیون حقوق کودک به آن اشاره شده است . ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی