امروز:   تیر ۲۹, ۱۳۹۶    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
طنز
طنز
جولای 2017
د س چ پ ج ش ی
« Jun    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

آرشیو مطالب در دسته بندی ‘كودكان در ایران’

آسیب‌های جنسی رو به افزایش است

3هنوز یک هفته از ماجرای کودک‌آزاری آتنا اصلانی، کودک هفت ساله که به صورت فجیع کشته شد و بازتاب‌های اجتماعی و فرهنگی بسیاری داشت نگذشته است که در چند روز گذشته با آتنای دیگری به نام کیمیا روبه‌رو شدیم. کیمیای هفت‌ساله‌ای که از سوی ناپدری شیطان پرستش ۷۰ بار مورد تعرض قرار گرفته است؛ البته این دو خبر هولناک بخش اندکی از تجاوز و کودک‌آزاری در ایران است که از چشم والدین‌ها دور مانده یا این که از ترس آبرو آن را عنوان نکرده‌اند../ ادامه مطلب »

پدری برای گرفتن دیه، کودکش را زیر ماشین انداخت

4آنها زندگی فقیرانه‌ای داشتند ومعلوم بود که این مرد نیز نه شغل درست و حسابی ندارد و نه اینکه می‌تواند زندگی‌اش را تامین کند. به خاطر تامین زندگی روزانه‌اش بچه‌اش را زیر ماشین‌های گذری در خیابان‌ها می‌انداخت تا به خاطر آن پول دیه بگیرد و با آن زندگی‌اش را بگذراند. در خانه این خانواده حتی امکانات اولیه زندگی وجود نداشت…/ ادامه مطلب »

اظهارات تکان‌دهنده یک وکیل دادگستری از موارد کودک آزاری در تهران

4یک وکیل دادگستری می‌گوید: در رابطه با کودک‌آزاری اگر جزو منافی عفت باشد، سازمان مردم‌نهاد نمی‌تواند بدوا شکایت کند و باید رضایت ولی کودک نیز موجود باشد و این امر پروسه را سخت می‌کند چون سازمان نمی‌تواند ورود کند و اگر پدر و مادر رضایت نداشته باشند یا خشونت جنسی توسط اعضای خانواده اتفاق افتاده باشد، کار بسیار سخت می‌شود بنابراین یکی از اشکالات کار در مرحله اثبات است../ ادامه مطلب »

تجاوز به یک دختر خردسال در دروازه‌غار

در اخبار رسمی آمده: «کودکی خردسال در دروازه غار  توسط پدربزرگ خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته»! خبر دیگر: «دختری هفت ساله ساکن کرج توسط ناپدری خود هفتاد بار (!!!) مورد آزار و اذیت قرار گرفته است که در حال حاضر در بیمارستان بستری است»، آمار سال ۹۵ حکایت از ۲۶هزار و ۵۰۰ مورد کودک آزاری با خود دارد. حکایت کودک آزاری‌های جنسی پنهان نگه داشته شده را چگونه می‌توان به‌دست آورد؟! ادامه مطلب »

یک بنیاد اجتماعی ایران: بیشتر مردم کودک‌آزاری را پنهان می‌کنند

Kinder Gewalt Symbolbild (Imago/Imagebroker)خانواده‌های ایرانی به ندرت اجازه می‌دهند که کسی از کودک‌آزاری جنسی فرزندشان مطلع شود. درحالی که این مخفی‌کاری نه تنها کودک را از درمان درست و رسیدگی صمیمانه محروم می‌کند، بلکه تجاوزگران به حقوق کودک را به ادامه تعرض و تجاوز تشویق می‌کند. ادامه مطلب »

واکنش رخشان بنی اعتماد به قتل آتنا اصلانی

رخشان+بنی+اعتمادباور کنیم آموزش‌های هشدار دهنده از سنین کودکی یک ضرورت است و تا حد بسیار زیادی می‌تواند این طفل معصومان را از خطر آزار نه فقط منحرفان جنسی، حتا محارم خود محافظت کند.
باور کنیم سیستم آموزشی مطیع پرور و فرمانبردار استقلال شخصیتی و «نه» گفتن را از کودکان ما گرفته است.
باور کنیم که سرپوش گذاشتن بر واقعیت‌های هولناک هر روزه و تکرار شونده در جامعه و ماله کشیدن بر حفره‌های عمیق موجود، نیاز به جراحی‌های جدی برای راهکارهای عاجل دارد../ ادامه مطلب »

ثبت احوال: ۱۰ دختر در هفت شهر خراسان رضوی در سن زیر ۱۰ سال ازدواج کرده‌اند

ezdevaj-kodakan-aros-300x191مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت “به گزارش ثبت احوال تنها ۱۰ دختر در هفت شهر خراسان رضوی در سن زیر ۱۰ سال ازدواج کرده‌اند و ازدواج ۲۷ پسر زیر ۱۵ سال نیز ثبت شده است که باید تلاش شود این آسیب‌ها به حداقل برسد”. وی افزود “بر اساس یک پژوهش در هفت استان کشور در حوزه ازدواج کودکان، خراسان رضوی در بین آن‌ها بدترین شرایط را دارد”../ ادامه مطلب »

قتل آتنا اصلانی: آیا آموزش می‌تواند مانع فاجعه شود؟

1یک دختر هفت ساله قربانی خشونت جنسی و آزار شد تا بار دیگر توجه افکار عمومی به موضوع آزار جنسی کودکان، ضرورت آموزش مسائل جنسی به کودکان و آگاهی خانواده‌ها، شکستن تابوهای عرفی در برخورد با آزار جنسی کودکان و …، جلب شود./ ادامه مطلب »

بیانیه انجمن حمایت از حقوق کودکان درباره قتل دلخراش آتنا اصلانی

1انجمن حمایت از حقوق کودکان ضمن تقاضای رسیدگى قانونمند و همه‌جانبه نسبت به ابعاد مختلف پرونده مذکور، توجه به راهکارهای پیش گیرانه و افزایش آگاهی عموم را خواست نهادهای مدنی از دستگاه‌های اجرایی دانسته و در این خصوص آماده ارائه هرگونه همکاری می‌باشد.. این کودک معصوم بیش و پیش از آنکه قربانی اندیشه و رفتار غیرانسانى یک مجرم سابقه‌دار شود، قربانی ناآگاهی‌هایی شده است که اجتماع در رفع آن‌ها آنگونه که شایسته باشد همت نگمارده، قطعا اجتماع نیز دربرگیرنده تمامی نهاد‌ها از اصلی‌ترین آنکه خانواده است تا دیگر نهادها خواهد بود../ ادامه مطلب »

بازمانده در کلاس ششم

ezdewajkodakمدارس مختلط در روستای ملک‌آباد، دختران بسیاری را از تحصیل در مقطع راهنمایی بازداشته است. امسال هیچ دختری برای کلاس نهم ثبت‌نام نکرده است سن پایین ازدواج و افزایش طلاق از جمله مشکلات روستاهای شهرستان رشتخوار است پای هیچ‌کدام از بغل‌دستی‌های کلاس هفتم فاطمه به کلاس هشتم باز نشد. همه آنها راهی خانه بخت شدند ادامه مطلب »

مادرم سیگار را روی دستم خاموش می‌کرد

Toned closeup portrait of beautiful girl with big sad eyesمعنی سوختن با آتش سیگار را می‌دانید؟ من می‌دانم. وقتی خیلی کوچک بودم مادرم هر وقت عصبانی می‌شد سیگارش را روی تن من خاموش می‌کرد و پدرم سکوت می‌کرد. ما در یکی از خیابان‌های نظام آباد می‌نشستیم و یک زندگی معمولی داشتیم. مادرم تا وقتی عصبانی نمی‌شد یک مادر معمولی بود ولی وقتی عصبانی می‌شد سیگارش را روی تن من خاموش می‌کرد و حالا که من یک زن چهل ساله هستم روی دست‌ها، پاها، شکم و حتی باسنم آثار سوختگی معلوم است. ادامه مطلب »

ام‌اس به کودکان رسید

ام‌اس به کودکان رسیدشیوع نگران‌کننده آمار ابتلا به ام‌اس در کودکان زیر ۱۶ سال در کشور؛ تا دیروز اگر بیماری ام‌اس مربوط به سنین بالای ۳۰ سال بود و ریشه در استرس و بحران‌های عصبی زندگی روزمره آدم‌ها داشت، حالا کودکان را نیز درگیر کرده است. ادامه مطلب »

مفقود شدن کودکان و قاچاق اعضای بدن آنها در تهران

1a فاطمه دانشور عضو شورای اسلامی شهر تهران روز شنبه ۱۰ تیر در گفتگو با خبرگزاری فارس به خرید و فروش باند بزرگ کودکان در تهران اشاره کرد و گفت:‌در بسیاری از موارد کودکان ناپدید می‌شوند و اعضای بدن آنها قاچاق می‌شود و بعد از مدت‌ها جسد برخی از آنها در بیابان‌ها بدون کلیه و چشم رها شده است…/ ادامه مطلب »

تربیت ناصحیح پسران دامن‌گیر‌ دختران می‌شود

1آیا مسئله مطرح‌شده در این مقاله، در کشور ما نیز مابه‌ازاء دارد؟ همان‌طور که می‌دانیم در ایران مدارس از ابتدایی تا دبیرستان تک‌جنسیتی هستند و امکان تحصیل دختران و پسران در یک مدرسه وجود ندارد؛ اما آیا در عرصه‌های دیگر جامعه دختران نوجوان از سوی پسران تازه بالغ‌شده مورد آزار قرار نمی‌گیرند؟ آیا سیاست تفکیک جنسیتی مدارس در زدودن این آسیب از سطح جامعه موفق بوده است؟…/ ادامه مطلب »

وجود اسناد و شواهد از تدریس مستخدمان در مدارس

3معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استفاده از نیروهای غیرمتخصص بعنوان معلم در مقطع ابتدایی را تایید کرد و گفت: نیروهایی که فاقد صلاحیت تدریس و آموزش بودند (در دولت گذشته)، صرفاً به دلیل اینکه سواد خواندن و نوشتن داشتند، برای تدریس به کار گرفته شدند و بدتر اینکه این افراد را به راحتی نمی‌توان از سیکل خارج کرد…/ ادامه مطلب »

آرشیو مطالب قدیمی