امروز:   آذر ۲۶, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
دسامبر 2018
د س چ پ ج ش ی
« نوامبر    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

آرشیو مطالب در دسته بندی ‘زنان پرستار’

تأملی بر نقش پرستاران در خدمات درمانی کشور ونگاهی به مشکلات آنان

نقش حیاتی قشر فداکار و زحمتکش پرستاران در خدمت به درمان بیماران، انکارناپذیر است. در همه مرکزهای درمانی و بهداشتی کشور اعم از درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها و جز این‌ها، حضور پررنگ و مؤثر پرستاران چشمگیر است و این خود نشان‌دهندۀ آن است که عمده زحمت مداوای بیماران بر دوش پرستاران است. برای همین است که آنان را فرشتگان سفیدپوش بیمارستان‌ها می‌نامند… ادامه مطلب »

بیکاری ۳۰ هزار پرستار به دلیل صادر نشدن مجوز استخدام/ افزایش مرگ‌های بیمارستانی به دلیل کمبود کادر پرستاری

دبیر کل خانه پرستاری ایران با بیان اینکه به دلیل محدودیت مالی و ندادن مجوز استخدام ۳۰ هزار نفر نیروی پرستار بیکار در ایران داریم، گفت که “برای دریافت خدمات پرستاری مناسب باید نسبت جمعیت به پرستار ۴ باشد که متوسط دنیا به ازای هر هزار نفر ۶ پرستار است؛ اگر بخواهیم حداقل نیروی پرستار به ازای جمعیت ۸۰ میلیونی داشته باشیم، باید ۲۴۰ هزار پرستار در سراسر ایران مشغول به فعالیت باشند این در حالی است که تنها در حدود ۱۶۰ هزار پرستار مشغول به ارائه خدمات بهداشتی درمانی هستند”…/ ادامه مطلب »

مهاجرت سالانه ۴۰۰ پرستار به خارج از کشور/انتقاد از تعدیل پرستاران جوان

دبیرکل خانه پرستار از مهاجرت سالانه ۴۰۰ پرستار به خارج از کشور خبر داد. او می گوید: شرایط بیمارستان‌های ما به شکلی است که مردم خدمات مورد نیاز درمانی خود را دریافت نمی‌کنند و خسارت‌های جانی و مالی می‌بینند. وزارت بهداشت هیچ گونه اراده‌ای برای حل مشکلات پرستاران ندارد.پرستاران مشغول به کار هم موانع زیادی پیش رو دارند. به طوری که وزارت بهداشت ورود پرستاران را به عرصه کار مشکل کرده است و پرستاران طرحی را به کار نمی‌گیرد و آنها را تمدید طرح نمی‌کند. ضمن اینکه استخدام وسیع صورت نمی گیرد و شرکتی‌ها هم تعدیل می شوند…/ ادامه مطلب »

مبارزهٔ پرستاران برای دستمزدی عادلانه

پرستاران مبارز کشورمان در مبارزۀ برحق خود برای «اجرای قانون تعرفه‌گذاری، اجرای صحیح قانون بهره‌وری»، «پرداخت معوقات مزدی و اضافه‌کاری‌ها»، «رفع موانع استخدامی و رفع اضافه‌ کاری‌های اجباری»، در سال‌های اخیر پویه‌های مبارزاتی‌ای تحسین‌برانگیز و دربردارندهٔ درجه‌ای از سازمان‌دهی را به‌پیش برده‌اند. تحویل و ثبت نامهٔ  سرگشاده‌ای با امضای «هفده هزار تن از پرستاران» کشور به‌وسیلهٔ نمایندگانشان به وزارت کشور در روز ۳۱ خردادماه  و راه‌اندازی کارزاری در فضای مجازی زیر عنوان: «اجرای قانون تعرفه‌گذاری پرستاری به‌نفع مردم و بیمه‌هاست» و «با اجرای قانون تعرفه‌گذاری از ورشکستگی بیمه‌ها جلوگیری نمایید»، در دو ماه اخیر، دو نمونه از این مبارزات قابل تحسین پرستاران کشورمان بوده است. ادامه مطلب »

استخوان‌های پرستاران در حال خُرد شدن است

دبیرکل خانه پرستار با اشاره به کمبود شدید نیروی پرستاری در مراکز درمانی گفت: استخوان‌های پرستاران زیر فشار کاری در حال خُرد شدن است.دبیرکل خانه پرستار در عین حال از پرداخت نشدن معوقات پرستاران شاغل انتقاد کرد و افزود: درحالی‌که پرستاران یک سال است معوقات خود را دریافت نکرده‌اند، مشخص نیست وزارت بهداشت و دولت چه برنامه‌ای برای بهبود وضعیت پرستاری دارند../ ادامه مطلب »

ثبت نامه مطالبات پرستاران با امضای هفده هزار تن از پرستاران در وزارت بهداشت

نامه سرگشاده جامعه پرستاری کشور که به امضای هفده هزار نفر رسیده‌است، در وزارت بهداشت ثبت شد. امضاکنندگان این نامه می‌گویند: در این نامه مطالباتی که سالهاست برآورده نشده مطرح شده و به امضای تعداد زیادی از پرستاران رسیده؛ حال پس از ثبت این نامه در انتظار پاسخ مناسب و درخور هستیم…/ ادامه مطلب »

راهپیمایی در روز جهانی پرستار در برلین

دوازدهم ماه می روز جهانی پرستار، روز تولد فلورانس نایتینگل، پرستار بریتانیایی،  گروهی از پرستاران و بهیاران شهر برلین دست به راهپیمایی و تظاهرات زدند. این روز از سال ۱۹۶۷ در المان بخاطر برسمیت شناختن روش پرستاری مدرن وی گرامی داشته می شود. خواستهای آنها پرسنل بیشتر، شرایط کاری عادلانه برای تحکیم و توسعه سیستم سلامت و بهداشت ادامه مطلب »

وضعیت پرستاران در ایران بدتر شده است

قائم مقام سازمان نظام پرستاری : وضعیت پرستاران در چهار سال گذشته نه‌تنها بهتر نشده که بدتر هم شده است. معوقه چند‌ماهه در پرداخت کارانه پرستاران وجود دارد. برخی از مراکز مشکل پرداخت کارانه پرستاران تا ۱۱ماه را دارند و می‌توان گفت در دوران آقای روحانی رضایت پرستاران جلب نشده و مخصوصا وضعیت در یک‌سال گذشته باتوجه به مشکلات مالی دولت بدتر بوده و کارانه‌ها عقب افتاده و می‌توان گفت جامعه پرستاری در آستانه انفجار است…/ ادامه مطلب »

انتقاد فعالان صنفی پرستاران از عدم اجرای قانون تعرفه‌گذاری

فعالان صنفی پرستاران از عدم توجه به مطالبات خود و اجرایی نشدن قانون تعرفه‌گذاری، علیرغم گذشت یازده سال از تصویب آن انتقاد دارند.
به گفته یک فعال صنفی در جایی که در تمام همایش‌ها و سخنرانی‌ها، مسئولان و مقاماتِ وزارت بهداشت، پزشکی و پرستاری را دو بال توامان و یاران یکدیگر در یک تیم می‌دانند که در کنار هم در روند بهبودی بیماری نقش دارند، این سوال مطرح می‌شود که چرا قانون تعرفه‌گذاری پرستاری با گذشت ۱۱ سال از تصویب آن، همچنان بدون اجرا باقی می‌ماند اما تعرفه‌های پزشکی هر ساله در حال افزایش است…/ ادامه مطلب »

پرستاران از وعده‌ها خسته‌اند/یک شاخه گل سهم روز پرستار

پرستارهر سال روز پرستار که فرا می‌رسد، یک مراسم نمادین برگزار می‌شود و تعدادی از پرستاران نمونه تقدیر می‌شوند. اما واقعیت امر این است که آنها از وعده‌‌‌ها خسته‌اند… نداشتن امنیت شغلی، فرسودگی شغلی و از همه بدتر بی‌توجهی مسئولان به مشکلات حرفه پرستاری، باعث شده تا موانع خدمتی پرستاران روز به روز تشدید شود… ادامه مطلب »

بیانیه مجمع تشکل‌های مردم نهاد پرستاری « جامعه پرستاری ملتهب است»

34مجمع تشکل‌های مردم نهاد پرستاری در بیانیه‌ای نسبت به طرح تربیت پرستار بیمارستانی واکنش نشان دادند. در این بیانیه آمده است «علیرغم هشدارهای خیرخواهانه در نامه قبلی، متاسفانه اصرار و تلاش‌های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جهت اجرایی شدن هرچه سریع‌تر این ابلاغیه و به دنبال آن، اقدامات برخی دانشگاه‌ها علیرغم نظر مخالف دانشکده‌های پرستاری منجر به بروز شرایطی شد که بسیاری از بیمارستان‌ها در سراسر کشور بدون داشتن هرگونه صلاحیت اولیه، لازم و قانونی، متقاضی پذیرش دانشجوی پرستاری در کنکور سراسری سال ۱۳۹۶ شدند»…/ ادامه مطلب »

« به زحمتکشان خطِ مقدم بهداشت که می‌رسد، از کمبود بودجه می‌نالند»

4نائب رئیس شورای عالی نظام پرستاری معتقد است عدم اجرای تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به بهانه کمبود بودجه، فرار از مسئولیت و ارج ننهادن به زحمات قشر زحمتکش پرستار است. او می گوید: فرض این موضوع که علت عدم اجرای قانون تعرفه گذاری در طی این سال ها کمبود بودجه بوده است بسیار ضعیف و دور از ذهن است چراکه تا کنون بودجه های چندین برابری به قانون های نانوشته و غیر مصوب اختصاص داده شده ولی به طیف این زحمت کشان خط مقدم که میرسد سخن از کمبود بودجه به میان می آورند…/ ادامه مطلب »

پرستاران، از بیمارستان‌های خصوصی تا دولتی

6 طرح «تحول نظام سلامت» که ازجمله راهکارهای دولت یازدهم برای بهبود وضعیت سلامت، مشکلات زیادی را به دلیل کمبود نیروی انسانی و فشار کاری زیادی برای جامعه پرستاری به دنبال داشته است؛ پرستاران همچنان از حقوق و مزایای کافی بی‌بهره‌اند و از انواع تبعیض‌های مالی، حقوقی در مقایسه با کادر پزشکی رنج می‌برند. از دیگر مشکلات پرستاران که کم‌تر به آن اشاره می‌شود خشونت‌های کلامی و جنسیتی است که به آن‌ها وارد می‌شود…/ ادامه مطلب »

نارضایتی ٩٧‌درصدی پرستاران از طرح تحول سلامت

6ژاله عزتی، معاونت آموزشی-پژوهشی سازمان نظام پرستاری :ما مستند داریم که ٩٧ درصد از پرستاران از طرح تحول نظام سلامت به‌شدت ناراضی هستند. این مسئله‌ای بود که از ابتدا چندین بار گفته و سپس تکرار شد و نه‌تنها از طرف ما بلکه از سوی بسیاری از مسئولان قبلی وزارت بهداشت متأسفانه هیچ اقدامی صورت نگرفت…/ ادامه مطلب »

١۵ پرستار در سال ٩۵ حین کار فوت کرده‌اند

parastari قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری کشور و دبیرکل خانه پرستار، از نارضایتی سازمان نظام پرستاری و پرستاران کشور در دولت یازدهم خبر داد و با بیان «دوران سیاه پرستاران» گفت: «امیدواریم این دوران در دولت دوازدهم پایان گیرد و به مشکلات پرستاری و پرستاران در دولت جدید توجه بیشتری شود».. / ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی