زنان پرستار - ما زنان
  امروز:   مرداد ۲۵, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
طنز
طنز
آگوست 2018
د س چ پ ج ش ی
« جولای    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

آرشیو مطالب در دسته بندی ‘زنان پرستار’

ثبت نامه مطالبات پرستاران با امضای هفده هزار تن از پرستاران در وزارت بهداشت

نامه سرگشاده جامعه پرستاری کشور که به امضای هفده هزار نفر رسیده‌است، در وزارت بهداشت ثبت شد. امضاکنندگان این نامه می‌گویند: در این نامه مطالباتی که سالهاست برآورده نشده مطرح شده و به امضای تعداد زیادی از پرستاران رسیده؛ حال پس از ثبت این نامه در انتظار پاسخ مناسب و درخور هستیم…/ ادامه مطلب »

راهپیمایی در روز جهانی پرستار در برلین

دوازدهم ماه می روز جهانی پرستار، روز تولد فلورانس نایتینگل، پرستار بریتانیایی،  گروهی از پرستاران و بهیاران شهر برلین دست به راهپیمایی و تظاهرات زدند. این روز از سال ۱۹۶۷ در المان بخاطر برسمیت شناختن روش پرستاری مدرن وی گرامی داشته می شود. خواستهای آنها پرسنل بیشتر، شرایط کاری عادلانه برای تحکیم و توسعه سیستم سلامت و بهداشت ادامه مطلب »

وضعیت پرستاران در ایران بدتر شده است

قائم مقام سازمان نظام پرستاری : وضعیت پرستاران در چهار سال گذشته نه‌تنها بهتر نشده که بدتر هم شده است. معوقه چند‌ماهه در پرداخت کارانه پرستاران وجود دارد. برخی از مراکز مشکل پرداخت کارانه پرستاران تا ۱۱ماه را دارند و می‌توان گفت در دوران آقای روحانی رضایت پرستاران جلب نشده و مخصوصا وضعیت در یک‌سال گذشته باتوجه به مشکلات مالی دولت بدتر بوده و کارانه‌ها عقب افتاده و می‌توان گفت جامعه پرستاری در آستانه انفجار است…/ ادامه مطلب »

انتقاد فعالان صنفی پرستاران از عدم اجرای قانون تعرفه‌گذاری

فعالان صنفی پرستاران از عدم توجه به مطالبات خود و اجرایی نشدن قانون تعرفه‌گذاری، علیرغم گذشت یازده سال از تصویب آن انتقاد دارند.
به گفته یک فعال صنفی در جایی که در تمام همایش‌ها و سخنرانی‌ها، مسئولان و مقاماتِ وزارت بهداشت، پزشکی و پرستاری را دو بال توامان و یاران یکدیگر در یک تیم می‌دانند که در کنار هم در روند بهبودی بیماری نقش دارند، این سوال مطرح می‌شود که چرا قانون تعرفه‌گذاری پرستاری با گذشت ۱۱ سال از تصویب آن، همچنان بدون اجرا باقی می‌ماند اما تعرفه‌های پزشکی هر ساله در حال افزایش است…/ ادامه مطلب »

پرستاران از وعده‌ها خسته‌اند/یک شاخه گل سهم روز پرستار

پرستارهر سال روز پرستار که فرا می‌رسد، یک مراسم نمادین برگزار می‌شود و تعدادی از پرستاران نمونه تقدیر می‌شوند. اما واقعیت امر این است که آنها از وعده‌‌‌ها خسته‌اند… نداشتن امنیت شغلی، فرسودگی شغلی و از همه بدتر بی‌توجهی مسئولان به مشکلات حرفه پرستاری، باعث شده تا موانع خدمتی پرستاران روز به روز تشدید شود… ادامه مطلب »

بیانیه مجمع تشکل‌های مردم نهاد پرستاری « جامعه پرستاری ملتهب است»

34مجمع تشکل‌های مردم نهاد پرستاری در بیانیه‌ای نسبت به طرح تربیت پرستار بیمارستانی واکنش نشان دادند. در این بیانیه آمده است «علیرغم هشدارهای خیرخواهانه در نامه قبلی، متاسفانه اصرار و تلاش‌های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جهت اجرایی شدن هرچه سریع‌تر این ابلاغیه و به دنبال آن، اقدامات برخی دانشگاه‌ها علیرغم نظر مخالف دانشکده‌های پرستاری منجر به بروز شرایطی شد که بسیاری از بیمارستان‌ها در سراسر کشور بدون داشتن هرگونه صلاحیت اولیه، لازم و قانونی، متقاضی پذیرش دانشجوی پرستاری در کنکور سراسری سال ۱۳۹۶ شدند»…/ ادامه مطلب »

« به زحمتکشان خطِ مقدم بهداشت که می‌رسد، از کمبود بودجه می‌نالند»

4نائب رئیس شورای عالی نظام پرستاری معتقد است عدم اجرای تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به بهانه کمبود بودجه، فرار از مسئولیت و ارج ننهادن به زحمات قشر زحمتکش پرستار است. او می گوید: فرض این موضوع که علت عدم اجرای قانون تعرفه گذاری در طی این سال ها کمبود بودجه بوده است بسیار ضعیف و دور از ذهن است چراکه تا کنون بودجه های چندین برابری به قانون های نانوشته و غیر مصوب اختصاص داده شده ولی به طیف این زحمت کشان خط مقدم که میرسد سخن از کمبود بودجه به میان می آورند…/ ادامه مطلب »

پرستاران، از بیمارستان‌های خصوصی تا دولتی

6 طرح «تحول نظام سلامت» که ازجمله راهکارهای دولت یازدهم برای بهبود وضعیت سلامت، مشکلات زیادی را به دلیل کمبود نیروی انسانی و فشار کاری زیادی برای جامعه پرستاری به دنبال داشته است؛ پرستاران همچنان از حقوق و مزایای کافی بی‌بهره‌اند و از انواع تبعیض‌های مالی، حقوقی در مقایسه با کادر پزشکی رنج می‌برند. از دیگر مشکلات پرستاران که کم‌تر به آن اشاره می‌شود خشونت‌های کلامی و جنسیتی است که به آن‌ها وارد می‌شود…/ ادامه مطلب »

نارضایتی ٩٧‌درصدی پرستاران از طرح تحول سلامت

6ژاله عزتی، معاونت آموزشی-پژوهشی سازمان نظام پرستاری :ما مستند داریم که ٩٧ درصد از پرستاران از طرح تحول نظام سلامت به‌شدت ناراضی هستند. این مسئله‌ای بود که از ابتدا چندین بار گفته و سپس تکرار شد و نه‌تنها از طرف ما بلکه از سوی بسیاری از مسئولان قبلی وزارت بهداشت متأسفانه هیچ اقدامی صورت نگرفت…/ ادامه مطلب »

١۵ پرستار در سال ٩۵ حین کار فوت کرده‌اند

parastari قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری کشور و دبیرکل خانه پرستار، از نارضایتی سازمان نظام پرستاری و پرستاران کشور در دولت یازدهم خبر داد و با بیان «دوران سیاه پرستاران» گفت: «امیدواریم این دوران در دولت دوازدهم پایان گیرد و به مشکلات پرستاری و پرستاران در دولت جدید توجه بیشتری شود».. / ادامه مطلب »

پرستاران ایرانی: «نه» به وزیر بهداشت

1پرستاران سال‌هاست که برای بهبود شرایط صنفی‌شان اعتراض می‌کنند. در سال ۹۳ بیش از هزار پرستار مقابل مجلس تجمع کرده بودند تا به تبعیض بین پزشکان و پرستاران در اجرای طرح تحول سلامت اعتراض کنند.محمد شریفی مقدم دبیرکل خانه پرستار دی سال ۹۵ گفته بود که وزیر بهداشت در سال‌های اخیر با وعده‌هایی که هرگز عملی نشدند، تنها جامعه پرستاری ایران را سردرگم کرده ‌است../ ادامه مطلب »

مشکلات کاری پرستارها چیست؟

نردبان پزشکان، وحشت از خون آلوده و چاقوی و کتک نزدیکان بیمار!نردبان پزشکان، وحشت از خون آلوده و چاقو و کتک! «۱۰ پرستار سالِ گذشته به‌خاطر کار زیاد جانشان را از دست دادند.»  رئیس سازمان نظام‌پزشکی در جشنواره فرهنگی پرستاران این را گفته و تاکید کرده که به پرستاران هشدار دهند تا مراقب سلامتِ خودشان باشند! تابستان امسال اعتراض پرستارها به اجرایی نشدنِ قانونِ تعرفه‌گذاری خدمات پرستاران که سال ۸۷ تصویب شده، آن‌ها را کمی جلوی دوربین‌ها آورد، اما این تصویر زودتر از آنچه باید فراموش شد و در برای آن‌ها روی همان پاشنه می‌چرخد و می چرخد… ادامه مطلب »

ماندگاری پرستاران با برقراری جذابیت شغلی

parastariپرستاران مطالبات و موانع خدمتی دارند که اگر بخواهیم آنها را فهرست‌وار بگوییم به ترتیب اهمیت، قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در اولویت قرار می گیرد. این قانون مصوبه سال ۱۳۸۶ مجلس است و تاکنون به رغم پیگیری‌های مکرر جامعه پرستاری کشور تحقق پیدا نکرده است. از سوی دیگر، یک قانون نیم بند هم برای پرستاران تحت عنوان ارتقای بهره‌وری به وجود آمد که بخشی از آن نیز اجرا نشد. حرفه پرستاری مشکلات خاص خود را دارد و به دلایل مختلف جزو مشاغل سخت به شمار می‌رود… ادامه مطلب »

گفتند باردار شوید، اخراجید

خانه بهداشتماماها از مشکلات مراکز بهداشت می‌گویند؛ یکی از ماماهایی است که برای استخدام در مرکز بهداشت اعلام آمادگی کرده بود، می‌گوید: «هم، کارمان در حوزه تخصممان نیست، هم، وقتی که می‌خواستیم فرم‌های استخدام را پر کنیم، تذکر می‌دادند باردارشدن ممکن است باعث این بشود که کارمان را از دست دهیم. انگار هیچ‌چیز سر جای خودش نبود. یکی از همکاران با چادر مشکی آمده بود که متوجه نشوند باردار است، یعنی بارداربودن ماما ممکن بود باعث ازدست رفتن کارش شود»! ادامه مطلب »

جنگ با بیماری با دست خالی

parastarاز روپوش سفید و چهره خسته اش می‌توان شغلش را حدس زد. شغلی که فقط با عشق و علاقه می‌توان با بی‌خوابی‌های شبانه و کم و کاستی‌های مربوط به میزان دست مزد آن کنار آمد. شغلی که چند سالی است اعتراض‌های شاغلانش به یکی از مسائل روتین جامعه تبدیل شده است، اما با این وجود نه تنها اوضاع کاری‌ آنها تغییر چندانی زیادی نکرده است، بلکه هشدارها نیز چندان جدی گرفته نشده است. ادامه مطلب »

آرشیو مطالب قدیمی