امروز:   فروردین ۱۷, ۱۳۹۹    
فيسبوک
ژانویه 2020
د س چ پ ج ش ی
« دسامبر   فوریه »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
آخرین نوشته ها

Archive for دی ۱۱ام, ۱۳۹۸

آیا یک خانواده فقیر از پس هزینه تهیه یک وعده املت در روز برمی‌آید؟

حداقل مزد روزانه یک کارگر در سال ۱۳۹۸، ۵۰ هزار و ۵۶۲ تومان است. این یعنی یک کارگر ساده فصلی، اگر بخت یارش باشد و در میدان سوارش کرده باشند، آخر روز ۵۰ هزار تومان درآورده است. این پول باید خرج غذا، مسکن و سرپناه، پوشاک و… کارگر و خانواده‌اش شود؛ اما با ۵۰ هزار تومان چه کارهایی می‌توان کرد. طبق آخرین برآوردهای مرکز آمار ایران، به‌طور متوسط ۴۳ درصد درآمد کم‌درآمدترین دهک خانوار در ایران صرف تهیه غذا می‌شود… ادامه مطلب »

دنیای مردانۀ مردانۀ مردانه

زنان اغلب ترکیب هولناکی از سختی‌های روزمره و خطرهای پنهان را تجربه می‌کنند. در پژوهش و جمع‌آوری داده‌ها زنان مرتباً نادیده گرفته می‌شوند، چنانکه طراحان همه‌چیز، از فناوری‌هایی که استفاده می‌کنیم تا داروهایی که می‌خوریم و شهری که در آن زندگی می‌کنیم و قوانین و سیاست‌هایی که بر ما حکم‌فرماست، فقط مردان را در نظر داشته‌اند… ادامه مطلب »

برده‌داری در فرشبافی‌های تبریز

به تصویر مقابل نگاه کنید، تا ببینید چه توصیفی از تبریز می‌کند؛  تبریز، شهر بدون گدا، شهر اولین‌ها، شهر تمول و تجمل! انگاره‌ی «تبریز، شهر بدون گدا» توسط نهادهای ساخته شده توسط حاجی‌های بازاری ایجاد شده است. «موسسه‌ی خیریه‌ی حمایت از مستمندان تبریز»، و «جمعیت خیریه‌ی نوبر» دو مجموعه‌ی خیریه‌ی عریض و طویل هستند که تمام منابع مالی آن‌ها توسط بازاری‌های فرش فروش تامین می‌شود!  «استثمار مضاعف» توصیف ساده‌ و پرلطفی در مورد کار زنان فرشباف است… ادامه مطلب »

وکلای دادگستری ایران: انتخاب وکیل حق متهمان سیاسی و امنیتی است

 Justiz der Islamischen Republik Iran (Irna)

بسیاری از حقوقدانان و وکلای مستقل ایرانی، تبصره ماده ۴۸ قانون آئین دادرسی کیفری را مغایر با اصل ۳۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی‌ایران می‌دانند. این اصل می‌گوید: «در همه دادگاه‌ها طرفین دعوی حق دارند برای خود وکیل انتخاب کنند و اگر توانایی انتخاب وکیل نداشته باشند باید برای آنها امکانات تعیین وکیل فراهم گردد.» این ماده قانونی نه تنها با قانون اساسی ایران مغایر است بلکه با قوانین بین‌المللی نیز در تضاد است. اسناد بین‌المللی حقوقی، حق انتخاب وکیل را برای متهمان و برای طرفین دعوا به رسمیت شناخته‌اند… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی