امروز:   اسفند ۵, ۱۳۹۶    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
طنز
طنز
فوریه 2018
د س چ پ ج ش ی
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

خشونت علیه زنان در محل کار ممنوع

img_39939 سی و دو کارگر زن فعال در اتحادیه های صنفی از ۹ کشور حوزه خاورمیانه و شمال آفریقا یک کمپین راه اندازی کرده اند. این کمپین که توسط خود زنان کارگر و به نفع زنان کارگر سازماندهی شده، “منع خشونت علیه زنان در محل کار” نام دارد../

*****

به گزارش خبرنگار ایلنا، سی و دو کارگر زن فعال در اتحادیه های صنفی از ۹ کشور حوزه خاورمیانه و شمال آفریقا یک کمپین راه اندازی کرده اند. این کمپین که توسط خود زنان کارگر و به نفع زنان کارگر سازماندهی شده، “منع خشونت علیه زنان در محل کار” نام دارد.

زنانی که این کمپین را راه اندازی کرده اند معتقدند که زنان بسیاری در محل کار مورد آزار و اذیت کلامی و جنسی قرار می‌گیرند و علاوه بر آن از حقوق شغلی برابر با مردان محرومند. فعالان کارگری و مدنی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا می‌گویند: زنان شاغل در این مناطق، در معرض آسیب های بسیار قراردارند که این آسیب‌ها سطح مشارکت اجتماعی زنان را کاهش داده است.

این کمپین هم در راستای برابری جنسیتی در سطح جامعه و اقتصاد است و هم به دنبال افزایش مشارکت مدنی زنان کارگر است.

اتحادیه های کارگری در برخی از کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا از جمله تونس یکی از اهداف درازمدت خود را افزایش سطح مشارکت زنان در کنش‌های صنفی و اتحادیه‌ای تعریف کرده‌اند و در همین زمینه، برنامه‌هایی را برای آموزش زنان کارگر توسط خود زنان کارگر در دستور کار قرار داده‌اند.

کمپین منع خشونت علیه زنان کارگر، قرار است با برنامه های اجرایی و آموزشی همراه باشد و شرکت کنندگان در آن، نظرات خود را هم به سطوح بالای اتحادیه‌های صنفی و هم به مقامات مسئول در دولت و نهادهای قانونگزاری ارائه دهند.

۲۷ مرداد / ۱۳۹۵

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter

نظرات بسته است

آرشیو مطالب قدیمی