2017 آگوست 6
  امروز:   خرداد ۳۱, ۱۳۹۷    
فيسبوک
تازه ترین مطالب
انتخاب موضوع موردنظر
طنز
طنز
آگوست 2017
د س چ پ ج ش ی
« جولای   سپتامبر »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archive for آگوست 6th, 2017

چرا لیلی گلستان «خواست و شد» و چرا خیلی از زن‌ها اگر «بخواهند» هم «نمی‌شود»

1aبگذارید زندگی خانم گلستان را با یک زن دیگر مقایسه کنیم، مثلا زنی نه حتی از طبقه پایین یا حاشیه شهر که از همین طبقه متوسط شهری ضعیف و خانواده‌ای معمولی در همان روزگار لیلی گلستان مثلا مریم گلستان. مریم نوجوانی را زیر سایه سنگین پدر می‌گذراند موفق می‌شود دبیرستان را به پایان برساند ولی خانواده با دانشگاه رفتن او مخالف است. مریم سخت می‌جنگد و بالاخره پیروز می‌شود و خانواده اجازه می‌دهد که او به دانشگاه برود../ ادامه مطلب »

مبارزه زنان کشورهای عربی علیه تجاوز و اعمال خشونت

2کنشگران حقوق زنان در کشورهای عربی در سال‌های گذشته به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌اند. در این‌ رابطه از جمله می‌توان به تغییر قانونی اشاره کرد که بر اساس آن متجاوز در صورت ازدواج با قربانی خود از مجازات معاف می‌شد../ ادامه مطلب »

مسئولیت اخلاقی ما در برابر حجاب اجباری/گفت‌وگو با الهه امانی

5حجاب اجباری یکی از چالش‌های جدی است که حق زنان را برپوشش خود محترم نشناخته، حجاب ارزش و بی‌حجابی یا بدحجابی ضد ارزش محسوب می‌شود و ضد ارزش مستحق خشونت از سوی نیروهای دولتی و فرهنگ واپسگرا و پدرسالارانه می‌شود. اگرچه بدن زن و اراده‌ی تصمیم‌گیری بر بدن حتی در جوامع پیشرفته‌ی غربی از جمله امریکا به درجات گوناگون مورد تعرض و چالش قرار می‌گیرد (مانند مسئله سقط جنین در امریکا و مباحث پیرامون آن و مخالفت محافظه‌کاران با آن) در ایران نه تنها بدن زن بلکه پوشش او مورد تعرض قرار گرفته و سیاسی می‌شود و زنان از حق انتخاب پوشش خود محروم می‌شوند../ ادامه مطلب »

بیداری ملی ایرانیان با صدای زنانه-گفت و گو با منصوره اتحادیه

3من فکر می‌کنم مهم‌ترین دستاورد مشروطه برای زنان مسأله تعلیم و تربیت بود؛ در آن دوره مطرح شد و پس از آن هم مطرح ماند و عقبگرد هم نکرد؛ دولت هم حدود ۱۰ یا ۱۲ سال بعد از مشروطه و قبل از رضاشاه، نخستین مدرسه‌های دولتی را برای دختران باز کرد و به مرور بحث کتب درسی و برنامه درسی و دارالمعلمات برای تعلیم معلم و… آغاز شد../ ادامه مطلب »

«روحانی روحانی، رأی مرا پس بده!»

2نیمه‌های شب بود که از اتوبان جاده‌ی مخصوص به میدان آزادی نزدیک می‌شدم. ترافیک بیداد می‌کرد. همه‌ی اتومبیل‌ها به صف شده‌ بودند، بدون اینکه از اصل ماجرا خبری در کار باشد. سرآخر به محل واقعه رسیدم. گشت‌های ایست و بازرسی‌ با موانع فیزیکی، باندهای کناری اتوبان را بند آورده‌ بودند. پچپچه‌های مردم نیز از اینجا و آنجا شینده می‌شد: لازم نکرده کسی حریم خصوصی و یا حقوق شهروندی حسن روحانی را برایشان تعریف بکند، آنان حریم خصوصی و حقوق شهروندی را از همان اول انقلاب هم هرگز باور نداشته‌اند../ ادامه مطلب »

رفع حصر و کم‌کاری دولت روحانی و اصلاح‌طلبان

4اخبار دست اول نشان می‌دهد که جناب مهدی کروبی آن‌قدر در فشار بوده که به ماموران خود اعلام اعتصاب غذا می‌کند و پس از آن به بیمارستان انتقال می‌یابد! یا طبق اظهارات سه فرزند میرحسین حال پدر و مادرشان نگران‌کننده است و آن‌ها در طول یک هفته هیچ خبری از آن‌ها نداشته‌اند…
در دو هفته اخیر، نخست خانواده کروبی و سپس دختران موسوی و رهنورد درباره وضعیت وخیم جسمی محصوران هشدار داده‌اند. یک کنشگر اصلاح‌طلب می‌گوید هم دولت روحانی و هم اصلاح‌طلبان در این باره کم‌کاری کرده‌اند../ ادامه مطلب »

آرشیو مطالب قدیمی