2017 آگوست 11
  امروز:   خرداد ۳۱, ۱۳۹۷    
فيسبوک
تازه ترین مطالب
انتخاب موضوع موردنظر
طنز
طنز
آگوست 2017
د س چ پ ج ش ی
« جولای   سپتامبر »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archive for آگوست 11th, 2017

اجرای حکم کودکی که پرونده اش هزار و یک اما و اگر داشت

22.jpg__930x510_q85_box-0,17,700,383_crop_subsampling-2_upscaleنه نامه های حقوق بشری فعالینی که بر علیه اعدام تلاش می کنند و نه تلاش نسرین ستوده که وکالت پرونده این متهم را بر عهده داشت، هم نتوانست علیرضا تاجیکی را نجات دهد. این سومین مراسم اعدامی بود که برای او برچیده بودند، دوبار از پای چوبه دار برگشت و بار سوم از آستانه مرگ گذشت. حتی اگر فرض بر انجام قتل توسط «علیرضا تاجیکی» را یک فرض متقن و درست بدانیم، باید بگویم قرار بود ماده ۲۱ قانون جدید مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ ، اعدام کودکانی که زیر سن ۱۸ سالگی مرتکب جنایت می شوند را متوقف کند ادامه مطلب »

قانونی مردانه برای مادران آینده

nabeafzayeshدر مجلس دهم  طرح «جامع جمعیت و تعالی خانواده با امضای ۸۵ نماینده برای طی مراحل قانونی تقدیم مجلس شده است. با تدوین طرح اصلاح‌شدۀ جمعیت و تعالی خانواده، بار دیگر برای نیمی از جمعیت فعال جامعه تهدیدی احساس می‌شود. آن تهدید دورشدن هرچه‌بیشتر آن‌ها از بازار کار و بازگشت به گفتمان «زن متعلق به اندرونی» بر ساختار اجتماعی‌سیاسی جامعۀ ایران است. در این طرح سیاست‌های یک‌سویه‌ای برای افزایش جمعیت و در پی آن تثبیت نقش زنان در نقش‌های مبتنی‌بر تعاریف جنسیتی در نظر گرفته شده است ادامه مطلب »

خانم فاطمه صادقی، شما هم مسئول هستید!

monire-baradaran2خانم فاطمه صادقی شما مسئول جنایتهای پدرتان نیستید ولی مسئول هستید که حالا که در باره پدرتان حرف می‌زنید، روشن کنید در مواجه با جنایتهائی که به حکم صادق خلخالی صورت گرفت، کجا ایستاده‌اید؟لازم بود قبل از اینکه سکوت را بشکنید، می رفتید و می‌خواندید. شما باید در باره حوادث بعد از انقلاب بدانید. حرفهای شما از “پژوهشگری علوم سیاسی” کاملا بدور است ادامه مطلب »

همدلی با کسی که شبیه ما نیست

Articles Title Image_233همدلی (قابلیت فهم و شریک شدن در احساسات یک فرد دیگر) اغلب مبنایی ضروری برای عمل اخلاقی تلقی می‌شود. همدلی به توانایی تصور مشابهت با دیگری و برخورداری از یک حس «مثلِ هم بودن» متکی است؛ من با تو عادلانه برخورد می‌کنم چون تو را اساساً مشابه خود می‌یابم  و اشکال کار این‌جاست: بیشتر ما با ابراز رفتار اخلاقی در قبال کسانی که «مشابه خود» می‌یابیم، مشکلی نداریم؛ اما اخلاقی رفتار کردن در قبال دیگری، یعنی کسانی که آن‌ها را اساساً با خود «متفاوت» می‌دانیم، برایمان مشکل است ادامه مطلب »

طرح کارورزی؛ یک خبر بد برای فارغ‌التحصیلان زن

1در حالی که میزان مشکارت زنان در نیروی کار در سراسر جهان رو به افزایش است، سیاست‌های دولت برای اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان به‌ویژه سرپرستان خانوار تاکنون نه تنها به افزایش فرصت‌های شغلی برابر منتهی نشده، بلکه اجرای طرح کارورزی بیش از پیش بصورت مانع عمل خواهد کرد…/ ادامه مطلب »

آرشیو مطالب قدیمی