امروز:   خرداد ۲۸, ۱۳۹۸    
فيسبوک
ژوئن 2019
د س چ پ ج ش ی
« مه    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
آخرین نوشته ها

خشونت علیه زنان در محل کار ممنوع

سی و دو کارگر زن فعال در اتحادیه‌های صنفی از ۹ کشور حوزه خاورمیانه و شمال آفریقا کمپینی به‌ نام «منع خشونت علیه زنان در محل کار» راه‌اندازی کرده‌اند تا از زنان کارگری که مورد آزار و اذیت‌های کلامی و جنسی قرار می‌گیرند و از حقوق شغلی برابر با مردان نیز محرومند به دفاع برخیزند. زیرا این آسیبها سطح مشارکت اجتماعی زنان کارگر را کاهش داده است.

*********

گروهی از زنان کارگر خاورمیانه و شمال آفریقا:

خشونت علیه زنان در محل کار ممنوع

جمعی از کارگران زن فعال در اتحادیه‌های کارگری خاورمیانه و شمال آفریقا یک کمپین گسترده تحت عنوان “منع خشونت علیه زنان در محل کار” سازماندهی کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سی و دو کارگر زن فعال در اتحادیه های صنفی از ۹ کشور حوزه خاورمیانه و شمال آفریقا یک کمپین راه اندازی کرده اند. این کمپین که توسط خود زنان کارگر و به نفع زنان کارگر سازماندهی شده، “منع خشونت علیه زنان در محل کار” نام دارد.

زنانی که این کمپین را راه اندازی کرده اند معتقدند که زنان بسیاری در محل کار مورد آزار و اذیت کلامی و جنسی قرار می‌گیرند و علاوه بر آن از حقوق شغلی برابر با مردان محرومند. فعالان کارگری و مدنی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا می‌گویند: زنان شاغل در این مناطق، در معرض آسیب های بسیار قراردارند که این آسیب‌ها سطح مشارکت اجتماعی زنان را کاهش داده است.

این کمپین هم در راستای برابری جنسیتی در سطح جامعه و اقتصاد  است و هم به دنبال افزایش مشارکت مدنی زنان کارگر است.

اتحادیه های کارگری در برخی از کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا از جمله تونس یکی از اهداف درازمدت خود را  افزایش سطح مشارکت زنان در کنش‌های صنفی و اتحادیه‌ای تعریف کرده‌اند و در همین زمینه، برنامه‌هایی را برای آموزش زنان کارگر توسط خود زنان کارگر در دستور کار قرار داده‌اند.

کمپین منع خشونت علیه زنان کارگر، قرار است با برنامه های اجرایی و آموزشی همراه باشد و شرکت کنندگان در آن، نظرات خود را هم به سطوح بالای اتحادیه‌های صنفی و هم به مقامات مسئول در دولت و نهادهای قانونگزاری ارائه دهند.

 ایلنا ـ ۲۶ مرداد ۱۳۹۵

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی