امروز:   اسفند ۲۹, ۱۳۹۷    
ویژه ۸ مارس ۲۰۱۹
فيسبوک
مارس 2019
د س چ پ ج ش ی
« فوریه    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

۱۲۷ هزار زن آلمانی در سال ۲۰۱۵ قربانی خشونت خانگی بوده‌اند

Infografik Häusliche Gewalt gegen Frauen ENGبر اساس آخرین آمار اداره پلیس جنایی فدرال آلمان BKA در سال ۲۰۱۵، ۱۲۷ هزار و ۴۵۷ زن در خانه‌های خود در آلمان مورد خشونت قرار گرفته‌اند. ۸۲ درصد این زنان از سوی همسران یا شرکای زندگی‌شان مورد خشونت قرار گرفته‌اند. از هر سه زن یک زن در سراسر دنیا از سوی شریک زندگی‌اش مورد خشونت قرار می‌گیرد و از هر ۱۰ زن خشونت‌دیده تنها یک نفر تقاضای کمک می‌کند.

************

۱۲۷ هزار زن آلمانی در سال ۲۰۱۵ قربانی خشونت خانگی بوده‌اند

اداره پلیس جنایی آلمان آمار خشونت خانگی در سال ۲۰۱۵ را منتشر کرده است. ۸۲ درصد زنان از سوی شرکای زندگی‌شان مورد خشونت قرار گرفته‌اند. بیشترین نوع خشونت مربوط به خشونت فیزیکی بوده است.

از هر سه زن یک زن در سراسر دنیا از سوی شریک زندگی‌اش مورد خشونت قرار می‌گیرد و از هر ۱۰ زن خشونت‌دیده تنها یک نفر تقاضای کمک می‌کند

بر اساس آخرین آمار اداره پلیس جنایی فدرال آلمان BKA در سال ۲۰۱۵، ۱۲۷ هزار و ۴۵۷ زن در خانه‌های خود در آلمان مورد خشونت قرار گرفته‌اند. ۸۲ درصد این زنان از سوی همسران یا شرکای زندگی‌شان مورد خشونت قرار گرفته‌اند.

۳۶/۹ درصد خشونت از سوی همسران یا شرکای زندگی مرد علیه زنان پس از جدایی روی داده است.

۲۹ درصد از عاملان خشونت تابعیت آلمان را نداشته‌اند. در میان کسانی که تابعیت خارجی دارند، به ترتیب شهروندان ترکیه، لهستان و صربستان در مقام‌های اول تا سوم اعمال خشونت قرار دارند.

بیشترین نوع خشونت با ۶۳/۹ درصد مربوط به خشونت فیزیکی بوده است. پس از آن تهدید با ۱۴/۴ درصد در رتبه بعدی قرار دارد.

۱۲/۷ درصد از زنان آلمانی نیز در سال ۲۰۱۵ مورد ضرب و شتم شدید با خطر مرگ قرار داشته‌اند. ۱/۹ درصد مورد تجاوز و آزار جنسی قرار گرفته و ۰/۳ درصد نیز به قتل رسیده‌اند.

بر اساس این آمار زنان بین ۳۰ تا ۳۹ سال بیشتر از سایر رده‌های سنی در معرض خشونت قرار دارند.

میزان خشونت علیه زنان در آلمان نسبت به سال ۲۰۱۲، ۵/۵ درصد افزایش داشته است. بیش از همه ضرب و شتم شدید همراه با خطر مرگ نسبت به قبل ۸/۸ درصد بیشتر شده و پس از آن خشونت فیزیکی که ۸/۳ درصد افزایش داشته است.

۱۸/۲ درصد موارد گزارش‌شده خشونت خانگی مربوط به خشونت علیه مردان بوده که نسبت به سال ۲۰۱۲، نزدیک به ۲ درصد افزایش داشته است.

این آمارها البته تنها مختص کسانی است که خشونت را گزارش داده و علیه فرد خاطی شکایت کرده‌اند.

مانوئلا شوِزیگ وزیر خانواده آلمان گفته ما به این آمار نیاز داریم چرا که باعث می‌شود خشونت خانگی دیده شود. به گفته او بیش از هرچیز باید بر جلوگیری از بروز خشونت خانگی متمرکز شد. وزیر خانواده آلمان افزوده است: «خشونت خانگی علیه زنان، مردان و کودکان یک مسئله خصوصی نیست، این کار جرم محسوب شده و باید با مجازات درخور پیگیری شود.»

وزیر خانواده آلمان همراه با رئیس اداره جنایی از کسانی که مورد خشونت خانگی قرار دارند خواسته‌اند تا با خط تلفنی که برای این منظور وجود دارد تماس گرفته و بدون نیاز به گفتن نامشان از مشاوره و خدمات ۲۴ ساعته این مرکز امداد تلفنی استفاده کنند که به ۱۵ زبان خدمات ارائه می‌دهد.
دویچه وله ـ ۵ آذر ۱۳۹۵

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی