امروز:   تیر ۳۱, ۱۳۹۸    
فيسبوک
می 2019
د س چ پ ج ش ی
« آوریل   ژوئن »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archive for اردیبهشت ۱۹ام, ۱۳۹۸

شیرین علم‌‌هولی؛ روایتی از درون / ۹ سال بعد از اعدام پنج زندانی کرد در زندان اوین

حکم اعدام شیرین علم‌هولی که تایید شد، ما، هم‌بندی‌هایش، نه برای دلداری و تسکین، که با اطمینان می‌گفتیم: این حکمی برای اجرا کردن نیست، فقط قرار است که بترسی. آخر جمهوری اسلامی از دهه ۶۰ به بعد دیگر زن سیاسی‌ای را اعدام نکرده است. این هم بی دلیل نیست، برایش هزینه دارد. به هر حال دارد سعی می‌کند به خود سر و شکل آبرومندی در جامعه جهانی بدهد، قرار نیست اعدام شوی اما چون احتمالا می‌خواهند یک ابد از حکم‌ات دربیاورند این را گفتند که به آن اعتراض نکنی…/ ادامه مطلب »

چرا وزارت و آموزش و پروش پای پلیس را به انتشار یک کلیپ باز کرد؟”

وزیر هنوز که هنوز است درباره دانش آموزان شین آبادی سکوت کرده است. چند وزیر آمدند و رفتند. چند دولت عوض شد، اما کسی این سوال را مطرح نکرد که چرا وضع دختران شین آبادی عوض نشد؟.. چرا وزیر آموزش و پرورش به جای پرداختن به این کلیپ چرا درباره بازسازی مدارس خسارت دیده در زلزله کرمانشاه توضیحی ارائه نمی‌کند و نمی‌گوید چرا با گذشت دو سال هنوز دانش آموزان در کانکس درس می‌خوانند؟ چرا پلیس و قوه قضائیه را به میدان نمی‌کشد و این کمک را نمی‌خواهد که با پیمانکارانی که در ساخت اهمال می‌کنند، برخورد کند؟… / ادامه مطلب »

تجمع و اعتراض پرستاران دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای به تعویق افتادن مطالبات

گروهی از پرستاران موسوم به «شرکتی» دانشگاه علوم پزشکی مشهد صبح روز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت در ساختمان اداری علوم پزشکی تجمع کرده و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند. طبق اظهارات این پرستاران شرکتی؛ ۲۰ نفر به نمایندگی از دیگر پرستاران شرکتی آمده بودند و لیستی از مطالبات پرستاران شرکتی سطح شهر را به دانشگاه اعلام کردند. این درحالی است که همه ساله برگزاری مناقصه در فرورودین ماه سبب می‌شود تا حقوق فروردین پرستاران شرکتی به تعویق بیفتد و مسئولان دانشگاه با اینکه امسال تعهد کرده بودند، مناقصه را پیش از عید برگزار کنند، مجدداً مناقصه در ماه فروردین برگزار شد…/ ادامه مطلب »

ثبات کشور در گرو صلح و طرد دیکتاتوری ولایت فقیه است

با روی کار آمدن ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا، تغییرات جدی در سیاست های ایالات متحده در عرصه بین‌المللی به‌وجود آمد که شاخص‌ترین آنها، افزایش سیاست‌های جنگ‌طلبانه، افزایش تشنج و نادیده گرفتن قوانین و معاهده‌های بین‌المللی است. آن‌چه که شرایط جهانی را هرچه بیشتر به سمت ناامنی، بی‌ثباتی و بروز جنگ‌های مستقیم و یا نیابتی سوق داده است. شرایطی که جهان کنونی را با خطر جنگ در بسیاری از نقاط جهان و از جمله در کشور ما، روبرو ساخته است. ادامه مطلب »

من کوتاه نمی‌آیم

دم غروب یک عصر بهاری بود. از کلاسم بیرون آمدم و به سمت متروی تیٔاتر شهر قدم می‌زدم. ایستادم و یک چای لیوانی از خانمی که آش می‌فروخت گرفتم. در حال به هم زدن تکه نبات در لیوان بودم که گوش‌هایم تیز شد. اگر هم زن باشید و هم خیابان‌های تهران را حتی هرازگاهی بالاپایین کرده باشید به قطع یقین مواجهه با آزار خیابانی برای شما اجتناب‌ناپذیر بوده است. چند نفس عمیق کشیدم. رفتم نزدیک و با صدای بلند و واضح پرسیدم: «چی گفتی؟» ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی