امروز:   مهر ۱, ۱۳۹۸    

Archive for اردیبهشت ۳۰ام, ۱۳۹۸

حکیمه احمدی با پایان اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد

حکیمه احمدی، فعال ترک (آذربایجانی) که از تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه دست به اعتصاب غذا زده بود، امروز در پی آسیب دیدگی کبد به اعتصاب غذای خود پایان داد و تحت الحفظ نیروهای امنیتی به بیمارستان منتقل شد. این شهروند اهل مرند اواخر مهرماه سال گذشته بازداشت و با گذشت بیش از ۷ ماه کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان مراغه به سر می‌برد ادامه مطلب »

گزارشی از شرکت رضا شهابی عضوهیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد

در پیش کنگره سندیکای فرهنگیان فدراسیون متحده سندیکایی – اف.اس.او

رضا شهابی به شرح و خشونت ماموران انتظامی در روز اول ماه مه و دستگیری ها پرداخت. به زندانی بودن کارگران، دانشجویان، روزنامه نگاران نظیر حسن سعیدی، عاطفه رنگریز، دانشجو، مرضیه امیری، نسرین جوادی، ناهید خداجو، ندا ناجی، کیوان صمیمی اشاره کرد. همچنین از سپیده قلیان و اسماعیل بخشی نام برد. او به شماری از معلمان بازداشت شده در روزهای اخیر از جمله اکرم نصیریان، عادل عساکره، یاسر امینی آذر، ماهر دسومی، ناجی سواری و علی عبیداوی اشاره کرد. شهابی در ادامه از محمد حبیبی، محمود بهشتی لنگرودی، اسماعیل عبدی، روح الله مردانی، عبدالرضا قنبری، عطاله حسنی، محمد علی زحمتکش، معلمانی که به زندان طویل المدت محکوم شده اند، نام برد. ادامه مطلب »

زنان مکزیکی با سوت زدن متجاوز فراری را گیر انداختند

اگر یکی از زن‌ها یک‌بار در سوت خود بدمد، به این معنا است که «مورد مشکوک» را جایی دیده، اگر دوبار در سوت بدمد به این معنی است که جمع شوید تا به دنبال مظنون بگردیم و اگر سه بار سوت نواخته شود، معنایش «خطر» است؛ سریع بیرون دویده و دور هم جمع شویم. آن شبی که بالاخره «مظنون موردنظر» گیر افتاد، زنی ۳ بار در سوت دور گردن خود دمیده بود. ادامه مطلب »

گزارشی از کنفرانس حجاب اسلامی فرانکفورت

روز هشتم ماه مه ۲۰۱۹ در بخش تحقیقات اسلامی دانشگاه فرانکفورت با مدیریت خانم شروتر کنفرانسی تحت عنوان « حجاب اسلامی، احترام به زن یا سرکوب زنان» برگزار شد. از مدتی قبل جوانانی که خود را دانشجویان مسلمان نامیده بودند، با تشکیل کنفرانس مخالفت کرده و خانم شروتر را راسیست و ضد اسلام نامیده و خواهان اخراج ایشان از دانشگاه و لغو کنفرانس شده بودند ادامه مطلب »

ممکن نیست دموکراسی از طریق آمریکا به کشوری برده شود

سهاد الخطیب، عضو حزب کمونیست عراق:
آمریکا فعلا یکی از محور‌های سیاست در عراق است و من فکر می‌کنم فعلا ما به این انتخاب و حضور تلخ نیاز داریم.یکی از تحولات جالب در انتخابات پارلمانی سال گذشته در عراق ائتلاف روحانی متنفذ شیعه، مقتدا صدر، با حزب الشیوعی (کمونیست) عراق بود.ممکن نیست دموکراسی از طریق آمریکا به کشوری برده شود ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی