امروز:   مهر ۱, ۱۳۹۸    

معیشت زندگی؛ ربابه رضایی همسر رضا شهابی

robaberezaie

مقاومت خانواده زندانیان سیاسی

ربابه رضایی، همسر رضا شهابی از ۶ سال گذشته که همسرش در دوره‌های مختلف در زندان بوده، با فروش ترشی‌‌های خانگی زندگی خانواده را از نظر معیشت اداره کرده است.  ربابه رضایی، بدون هیچ‌گونه امکانات و حمایتی علاوه بر درست کردن ترشی‌های خانگی، شکل تازه‌ای از مقاومت خانواده زندانیان سیاسی را عرضه می‌کند.

 

***

 

ربابه رضایی، همسر رضا شهابی از ۶ سال گذشته که همسرش در دوره‌های مختلف در زندان بوده، با فروش ترشی‌‌های خانگی زندگی خانواده را از نظر معیشت اداره کرده است.
ربابه رضایی، بدون هیچ‌گونه امکانات و حمایتی علاوه بر درست کردن ترشی‌های خانگی، شکل تازه‌ای از مقاومت خانواده زندانیان سیاسی را عرضه می‌کند.

شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه با وجود تلاش‌های رضا شهابی برای بازگشت به کار، مانع از کار کردن رضا شهابی در این شرکت شده است.
رضا شهابی، فعال کارگری و از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه پس از یک دوره یک ساله مرخصی از زندان، هفته گذشته از سوی شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب تهران به یک سال حبس تعزیری محکوم شد و دوباره باید برای گذراندن این یک سال به زندان برگردد.
اگر قصد خرید ترشی دارید می‌توانید ظرف امروز و فردا به این آدرس مراجعه کنید:
خیابان وصال، نرسیده به انقلاب، کوچه نایبی، پ ۲۳، ایوان خانه ماهان ۱۲ تا ۱۴ اسفند. ۱۰ صبح تا ۸ شب

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

bossgefängnisـ رئیس سازمان زندان‌ها: در ایران زندانی سیاسی نداریم
علی اصغر جهانگیر، رییس سازمان زندان‌ها، روز چهارشنبه ١٢ اسفند ١٣۹۴ در حاشیه نشست عالی‌رتبه سی و یکمین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد گفت: « در کشور ما زندانی سیاسی به تعریفی که در زندان‌های جهان ارائه می‌شود وجود ندارد. »
به گزارش خبرگزاری دانشجویی ایران، رئیس سازمان زندان‌ها در پاسخ به سوالی در مورد تعداد زندانیان سیاسی در ایران به خبرنگاران گفت: « ما تعداد ناچیزی زندانی امنیتی داریم. یعنی کسانی که امنیت کشور را به خطر انداخته‌اند و بحث‌هایی مثل ناامن کردن جامعه، اغتشاش و مسائل ضد امنیتی را شامل می‌شود. هر چند آمار این عده از زندانیان بسیار ناچیز است»
مشاور رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر انتشار اخباری در خصوص اعتصاب غذای برخی از زندانیان و عدم دسترسی آن‌ها به وکیل گفت: «عدم دسترسی به وکیل به هیچ وجه درست نیست. این مساله از حقوق عادی در تمام زندان‌ها و برای تمامی زندانیان است.»
رئیس سازمان زندان‌ها در حالی مساله عدم دسترسی به وکیل را برای زندانیان سیاسی انکار می‌کند که گزارش‌های مختلفی از ایران محروم بودن زندانیان سیاسی را از داشتن وکیل تایید می‌کند.
پیش از این نیز وجود زندانیان سیاسی در زندان‌های ایران از طرف مقامات جمهوری اسلامی انکار شده است.
محمد جواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ایران در تیرماه ١٣۹١ وجود زندانی سیاسی را در ایران انکار کرد که با واکنش‌های زیادی از طرف فعالان مدنی و سیاسی و خانواده زندانیان سیاسی در ایران همراه بود.
در آخرین اقدامات مسئولان عالی رتبه جمهوری اسلامی برای انکار وجود زندانی سیاسی در ایران، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه در اردیبهشت‌ماه ١٣۹۴ در مصاحبه با شبکه «پی بی اس» آمریکا گفته بود: «در ایران ما هیچ کسی را به خاطر عقیده‌اش زندانی نمی‌کنیم.»
جمهوری اسلامی تاکنون هیچ‌گونه آمار رسمی در مورد تعداد زندانیان سیاسی در ایران منتشر نکرده است.
سازمان‌های مختلف حقوق بشری تاکنون بارها آمارهای متعددی از وجود زندانیان سیاسی در ایران که با اتهامات گونگون زندانی ‌شدند، منتشر کرده‌اند.

مرکز مشاوره فعالان مدنی و سیاسی

۱۳ اسفند ۱۳۹۴

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی