امروز:   دی ۳۰, ۱۳۹۶    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
طنز
طنز
ژانویه 2018
د س چ پ ج ش ی
« Dec    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

آرشیو مطالب در دسته بندی ‘مطالب دیداری’

تجمع برای آزادی محمود صالحی و کلیه زندانیان سیاسی

20171110_142901 (2) روز جمعه ده نوامبر برابر با ۱۹ آبان جمعی از  فعالان سیاسی و همچنین حقوق زنان در مقابل سفارت جموری اسلامی ایران شهر برلین برای آزادی  فعال کارگر محمود صالحی و کلیه زندانیان سیاسی. گرد هم آمدند و با در دست داشتن عکس هایی مختلفی  از زندانیان سیاسی به تظاهرات و سخرانی پرداختند ادامه مطلب »

اعتراض به انتخابات غیر دمکراتیک ریاست جمهوری ایران در برلین

19.05.17 1264 روز جمعه ۲۹ اردیبهشت، همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران گروهی از فعالان حقوق زنان ، گروه های مختلف سیاسی چپ و پناهجو به برگزاری انتخابات غیر دمکراتیک سال ۹۶ ایران مقابل سفارت جمهوری اسلامی در برلین برای آزادی زندانیان سیاسی، برای رفع تبعیض و تفکیک جنسیتی، برای آزادی تشکل های سیاسی و صنفی،… دست به تظاهرات و اعتراض زدند ادامه مطلب »

اول ماه مه، روز جهانی کارگران و زحمتکشان در برلین

20170501_105933 (2)

گزارش تصویری

در اول ماه مه ۱۵ هزار نفر که اتحادیه های کارگری «د.گ. ب» و «وردی» و احزاب مختلف چپ آلمان از تشکلات و سارماندهندگان این بخش از تظاهرات و گردهمایی شهر برلین بودند، شرکت داشتند. آنها با شعار” ما خیلی هستیم ما یکی هستیم” تظاهرات و حرکت را شروع کردند.  شرکت کنندگان با پلاکاردهای چاپی و دستنویس خود مشکلات معیشتی و صنفی مختلف خود را مطرح کردند ادامه مطلب »

ایسلند دستمزد برابر به زنان و مردان را قانونی می کند

dataدولت ایسلند قانون تازه ای درباره لزوم پرداخت دستمزد برابر به زنان و مردان به مجلس خواهد برد. براساس این قانون کارفرمایانی که بیش از ۲۵ کارمند دارند باید گواهی ویژه ای دریافت کنند که نشان می دهد آنها به زنان و مردان، برای کاری مشابه، دستمزد برابر می دهند ادامه مطلب »

زنان کارگر ایرانی به روایت تصویر

Arbeiterinnen im Iran (Ilna)در ایران زنان کارگر نسبت به مردان در شرایط سخت‌تری به سر می‌برند. در کارگاه‌های کوچک وضعیت به مراتب وخیم‌تر است. پیش از این یک فعال حقوق زنان کارگر گفته بود، «کارگران زن ایرانی ارزان‌ترین نیروی کار کشور» هستند. ادامه مطلب »

خانه ات را باد برد تو هنوزم نگران وزش باد در موی منی؟!

hilasedigieتا مبادا شب قحطی زده ی سفره ما مشت خالی تورا باز کند
تا مبادا که ببینند همه خوی تورا
موی مرا……..من حجابم
نه حجاب تن آزاده ی خود من حجاب تن یغما زده و خواب توام
پشت این پرده ی پوسیده تو در خوابی و من با همین زلفک ممنوعه خود نردبانی به بلندای سحر میبافم
تا برآرم خورشید… ادامه مطلب »

ویدیوهایی از برگزاری مراسم ۱۶ آذر ۱۳۹۵

دو ویدئو از مراسم بزرگداشت ۱۶ آذر «روز دانشجو» توسط دانشجویان در دانشگاههای مختلف کشور:

12
ادامه مطلب »

اکاردوئون نواز فقیر و رقص زن رهگذر

danceدر یکی از خیابان های شهر استانبول آکاردئون نواز مردِ فقیری برغم داشتن فقط یک پا، در حال ایستاده می نوازد و همراه با آن نیز ترانه می خواند . در این حین یکی از زنان رهگذر با درنگ و توجه  و شاید هم  کمک و یا از سر خوشحالی  با  رقص زیبا و دلنشین خود این نوازنده فقیر  را بدون توجه به قضاوت دیگران در کارش همراهی می کند ادامه مطلب »

نقش و رنگ بر روی دیوارهای کابل

kabol2شمسیه حسنی یکی از هنرمندان «گرافیتی» و یا «دیوارنگاری» اهل کابل است. او در زمستان سال ۲۰۱۰ با این هنر آشنا شد و در این زمینه به فعالیت پرداخت. شمیسه میخواهد با دیوارنگاری‌هایش خاطرات جنگ را از در و دیوار شهر و از ذهن مردم دور کند و به جایش نقش‌هایی تازه و شاد بیافریند ادامه مطلب »

تلاش زنان ایرانی برای نه به حجاب اجباری

Women in the World Summitکنفرانس زنان جهان بزرگ‌ترین کنفرانس جهانی در مورد حقوق زنان است که همه ساله در نیویورک، هند، لس‌آنجلس و لندن برگزار می‌شود. ده‌ها زن فعال از سراسر دنیا در آن حضور پیدا می‌کنند تا در مورد حوزه کاری خودشان برای سه هزار زن سخنرانی کنند. مریل استریپ در «کنفرانس زنان جهان»  از مسیح علی‌نژاد دعوت کرد تا برای حاضران در سالن سخنرانی‌کند ادامه مطلب »

کشف حجاب به روایت تصویر

kashfe hejabe ejbariنخستین نشانه‌ها از کشف حجاب در ایران، به برخی محافل درباری یا روشنفکری در دوره ناصرالدین شاه قاجار برمی‌گردد که بیشتر به دلیل تاثیرپذیری فراوان این شاه قاجار در سفرهای خود به «فرنگ» بود. اما اولین شنیده‌ها درباره «کشف حجاب» به زمان رضا شاه برمی‌گردد که هم زمان با اصلاحات دموکراتیک افغانستان، شاه و ملکه افغانستان به ایران آمدند و در آن سفر، ملکه افغانستان بی‌حجاب بود. ادامه مطلب »

عکس!

12507296_10156337565385705_5891747597490302931_nمادر ستار بهشتی (گوهر عشقی) در مراسم خاک سپاری مادر بهکیش ، مادر بهکیش (نیره جلالی) از مادران خاوران، زنی که پنج فرزند و یک دامادش را جمهوری اسلامی در سال‌های ۱۳۶۰ یا به قتل رساند و یا اعدام کرد، صبح روز یکشبه ۱۳ دی ماه در منزل خود در تهران، درگذشت و روز  ۱۴ دی به خاک سپرده شدـ زمانه

فیلم آموزشی خود آزمایی پستان

Mammo_breast_cancer_wArrowsسرطان پستان یکی از شایع ترین سرطان ها در میان زنان است. خود آزمایی پستان چند دقیقه در ماه بیشتر طول نمی کشد اما می تواند چان شما را نجات بدهد. با تشخیص به هنگام می توان جلوی سرطان پستان را گرفت . بهترین زمان برای خود آزمایی پستان یک تا دو هفته بعد از آغاز خونریزی ماهانه است . چون روزهای اول خونریزی سینه ها حساس تر و بزرگتر می شوند. در صورت یائسگی با انتخاب یک روز ثابت در ماه  خود آزمایی پستان را می توان انجام داد ادامه مطلب »

ایماژ/ طرد زنان از بازار کار

 طرد-زنان-از-محیط-کار-ک

ادامه مطلب »

«خانه پدری»؛ میراث خون و خشونت پدر

پوستر «خانه پدری»فیلم «خانه پدری» چه دارد که باعث توقیف آن شده و این‌گونه حساسیت‌ها را برانگیخته است؟ ظاهراً نمایشِ عریان و بی‌پروای خشونت و قساوت پدری متشرع و متعصب در فضایی سنتی، عامل اصلی توقیف این فیلم بوده است…
به همراه ویدئو: یکی از صحنه‌های فیلم «خانه پدری» ادامه مطلب »

آرشیو مطالب قدیمی