امروز:   بهمن ۳۰, ۱۳۹۸    
فيسبوک
فوریه 2020
د س چ پ ج ش ی
« ژانویه    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

آرشیو مطالب در دسته بندی ‘گالری های عکس’

تجمع اعتراضی در جلوی سفارت جمهوری اسلامی در برلین

 روز ۲۹ آبان چهارشنبه ساعت ۱۵:۰۰ جمعی بزرگی از ایرانیان در حمایت از جنبش اعتراضی مردم ایران در گران شدن بنزین و علیه سرکوب مرگبار حکومت جلوی سفارت جمهوری اسلامی گردهم آمدند.شرکت کنندگان این تجمع ترکیب مختلفی را از نظر سنی، گرایش سیاسی، جنسی و جنسیتی و اجتماعی تشکیل می دادند که خبر از دغدغه و نگرانی بیشتر مردم در خصوص مسائل جاری و سرکوب ها و کشته شده های اخیر ایران دارد

ادامه مطلب »

تظاهرات برای حداقل درآمد بدون هرگونه قید و شرطی

روز شنبه جمعی از مردم برلین برای حداقل درآمد دریاقتی که در مقابل آن هیچگونه خدماتی انجام نگیرد و در واقع بدون هرگونه قید و شرط دریافت شود،  از میدان الکساندر در مسیر خیابان « اونتر در لیندن» بطرف دروازه ی «براندن بورگ»  تظاهرات کردند. طبق اطلاع واصله این تظاهرات در واقع جهانی در دست اقدام بوده  و در شهرهای دیگری نیز مثل آمستردام، نیویورک، تورنتو، فرانسیسکو،.. .تظاهرات هایی در این روز همزمان انجام گرفته است ادامه مطلب »

رقص اعتراضی علیه خشونت به زنان

در مراسم، بروشورهای مصور و خواندنی که شامل اطلاعات و آگاهی از حقوق زنان بودند، در اختیار شرکت کننده ها قرار داشت. همچنین طوماری به اندازه ی یک در چند متر بر روی زمین گسترده شده بود که زنان شرکت کننده بی دغدغه بتوانند از مشکلات، خواست ها و آرزوهای خود بنویسند. ازجمله ی نوشته ها که میتوان به آن اشاره داشت: ادامه مطلب »

گزارشی از برگزاری تظاهرات لوکزامبورگ – لیبکنشت در برلین

بعد از گذشت یک سده از وقوع چنین جنایتی هولناک نسبت به رزا لوکزامبورگ و کارل لیبکنشت هر کسی از خودش می پرسد اصلا این دو نفر به چه گناهی به دستور حکومت وقت به قتل رسیدند…با توجه به مضمون این مراسم نیز اشاره به تشکیل کمپین “من هم شکنجه شدم” در حمایت از اسماعیل بخشی فعال کارگری در همین رابطه می گنجد. او بخاطر اعتراض به حقوق عقب افتاده کارگران و خصوصی سازی شرکت نیشکر هفت تپه، بیست و چند روز تمام و کمال در بازجویی، زیر شکنجه روانی و جسمانی قرارگرفته بود. طبق خبرها سپیده قلیان و سپس اسماعیل بخشی دوباره دستگیر شده اند ادامه مطلب »

گزارشی از برگزاری کارگاه هنرـ درمانی در «گِمِلده گالری» شهرِ برلین

از آنجائیکه هنر فرآیند کار انسان و منتقل کننده مفاهیم خلاق است بر احساس و روان انسانها بسیار اثر گذار است و در عین حال جنبه های کاربردی مختلفی دارد. یاور برادران دانشجوی هنر – درمانی دانشگاه سیِگیسموند فروید واقع در شهر برلین در «گِملده گالری» با نشستی چند ساعته در ارتباط یک پروژه ی هنری ـ درمانی در دوم ماه دسامبر به متقاضیان علاقه مند، اوقاتی آکنده از ذوق، انرژی و اطلاعات هنری ارائه داد. ادامه مطلب »

تظاهرات به مناسبت روز جهانی محو خشونت علیه زنان در برلین

روز یکشنبه ۲۵ نوامبر جمع بزرگ و مختلفی از زنان به مناسبت روز بین المللی محو خشونت علیه زنان در میدان «هرمن» در شهر برلین گرد هم آمدند. آنها ابتدا سالروز خاطره ی تابناک مقاومت و مبارزه ی خواهران میرابل که به دست حکومت دیکتاتور دومینیکن به قتل رسیدند، گرامی داشتند، سپس سخنرانی ها در خصوص صورت های مختلف خشونت و مطالبات خود کرده و آنگاه به راهپیمایی و تظاهرات تا میدان «هاینریش هاینه » ادامه دادند ادامه مطلب »

افتتاح نمایشگاه متنوع در برلین

روز شنبه ۱۷ نوامبر برابر با ۲۷ آبان نمایشگاه متنوع با نام « فیل فِلتیش» در گالری « بناکُهل » واقع در منطقه ی «راینیکِن دُرف» در شهر برلین گشایش یافت. در این نمایشگاه پنج زن هنرمند، اکرم ابویی، شهلا آقاپور، ژاله پورهنگ رمضانی، سوسن سهی و کیانوش مجیدی تا ۲۲ دسامبر، مجموعه ای از کارهای هنری خود را که بسیار متفاوت از هم هستند به نمایش گذاشته اند. کارهای به نمایش گذاشته رهایی، همبستگی، آزادی، و مبارزه با جنسیت زدگی را از دریچه های مختلف به نمایش می گذارد ادامه مطلب »

گزارشی از یک بخش برگزاری روز بین المللی کارگران و زحمتکشان در برلین

از برنامه های قابل توجه ی روزجهانی کارگر در شهرِ برلین می توان از راهپیمایی و گردهمایی طیف وسیعی از اتحادیه های کارگری و تشکل های صنفی تا گروه های مختلف سیاسی آلمانی و غیر آلمانی نام برد. نیروهای شرکت کننده به لحاظ نگرش گسترده و رنگین، از مبارزان صنفی کار و رفرمیست ها گرفته تا انقلابیون را معمولا در بر می گیرد. هرگروهی مطابق بینش، هویت سیاسی، اجتماعی و جنسی و جنسیتی خود خواست ها و نظریاتش را آزادنه با هرگونه امکان تصویری، نوشتاری و سخنرانی مطرح می کند ادامه مطلب »

برگزاری رقص اعتراضی علیه خشونت به زنان در برلین

20180214_172827 (2)با شعار حضور، مقاومت و اتحاد
روز والنتاین، ۱۴ فوریه، صدها زن و نیز ده ها مرد در اکسیون رقص اعتراضی علیه خشونت به زنان و کودکان دختر با شعار”حضور، مقاومت و اتحاد” شرکت داشتند. خشونت ناشی از تقسیم ناعالانه ی قدرت بین زن و مرد توسط قانون ، عرف و سنت ها درحکومت، اجتماع و خانواده است. طبق گزارشات از هر سه زن در جهان یک زن در معرض خشونت است . کمپین “خیزش یک میلیاردی” با آگاهی رسانی و رقص به مبارزه با خشونت علیه زنان می رود ادامه مطلب »

اکسیون اعتراضی در سالگرد انقلاب در شهر هانوفر

20180210_140229 (2)در روز ده فوریه به مناسبت  سالگرد انقلاب ۵۷، “کانون کنشگران سوسیالیست و دمکرات شهر هانوفر” اقدام به برگزاری یک اکسیون اعتراضی کردند که در اعتراض به ۳۹ سال نقض حقوق بشر و سرکوب منتقدین و مخالفین گروه های مختلف اجتماعی و سیاسی به شکل های مختلف زندان، شکنجه، اعدام، کشتار و قتل های سیاسی، نفی تشکل ها ی صنفی ـ سیاسی، مقابله با حقوق شهروندی و  ساختاری ضدیت با حقوق زنان  بوده است ادامه مطلب »

گرافیتی در تهران به مناسبت روز جهانی زن

he.sheگرافیتی های زیر به مناسبت روز جهانی زن، هشتم مارس توسط هنرمندی گرافیتی کار بر دیوارهای شهر تهران زده شده است .کانون زنان ایرانی آن را برای نخستین بار منتشر می کند . ادامه مطلب »

قلب‌های تپندهٴ جنبش زنان ایران در شهر بن آلمان

ب«قلب ایران هنوز می‌تپد» نام نمایشگاهی از عکس‌ها و خلاصه زندگی‌نامه ۲۰ زن اکتیویست ایرانی است که از روز شنبه (۱۱ ژانویه / ۲۱ دی) در مرکز بین‌المللی زنان در شهر بن آلمان برپا شده است. عکس‌ پوسترها: مهرانگیز کار، منصوره شجاعی، نسرین ستوده، خدیجه مقدم و نرگس محمدی و… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی